مطالب پيشنهادي

آغاز انتخاب رشته آزمون سراسری/شانس قبولی بیش از ۷۷ درصد است

دسته بندي : اخبار,دانشگاه
تاريخ : ۱۷ مرداد
بازديد : 664

انتخاب رشته آزمون سراسری امروز از طریق سایت سازمان سنجش آغاز می شود و با توجه به طرفیت سازی صورت گرفته شانس قبولی داوطلبان بیش از ۷۷ درصد است.

1409823 677 آغاز انتخاب رشته آزمون سراسری/شانس قبولی بیش از 77 درصد است

 

دکتر حسین توکلی، مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور  با بیان این مطلب افزود:با توجه به ظرفیت سازی برخی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی انتخاب رشته آزمون سراسری از ساعت ۲۰ امشب آغاز می شود.

توکلی گفت: بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده انتخاب رشته داوطلبان آزمون سراسری از امروز آغاز و تا ۲۲ مرداد ادامه دارد، در آزمون سراسری بیش از ۹۲۴ هزار نفر در جلسه آزمون حاضر بودندند که تمامی آنها مجاز به انتخاب رشته شدند و با توجه به ظرفیت سازی خوبی که انجام شده شانس قبولی داوطلبان کنکور امسال بیش از ۷۷ درصد است.

بخوانید :   دانلود برنامه تب و تاب با حضور دکتر مجید حسینی 25 دی 97
وی گفت: امسال ۲ نوع شیوه پذیرش وجود د ارد که در شیوه اول آن دسته از داوطلبانی که در جلسه آزمون حاضر بودند و مجاز شدند می توانند ۱۵۰ کد رشته محل را از میان کد رشته های مجاز انتخاب و به ترتیب اولویت علاقه در فرم انتخاب رشته الکترونیکی ثبت کنند که این شیوه از پذیرش هم بر اساس معدل تراز شده و هم بر اساس نمره آزمون می باشد اما در شیوه دوم  بر اساس سوابق تحصیلی است و داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته نشدند و یا در آزمون شرکت نکردند میتوانند ۱۰۰ کد رشته را از میان کد رشته های مجاز انتخاب و به ترتیب اولویت علاقه ثبت نام کنند.

توکلی خاطرنشان کرد: اسامی معرفی شدگان نهایی در این آزمون ۲۱ شهریور اعلام میشود.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي
تخفیفهای امروز دیجی کالاخـریـد
+