دانلود فیلم خارجی رایگان

آشنایی با رشته مدیریت تبلیغات

تاريخ : 14 جولای

رشته مدیریت تبلیغات یکی از رشته های جدیدی است که ارتباط مستقیمی با بازاریابی دارد. در این رشته همانطور که از اسم آن پیداست، راه و روش های تبلیغات و انواع آن و روش های استفاده از آن و همچنین روش های موفقیت در آن آموزش داده می شود. برای آشنایی با رشــته مدیریت تبلیغات این بخش گهر را بخوانید. در ادامه مطالبی در مورد رشته تبلیغات و مدیریت تبلیغات و انواع تبلیغات می خوانید.

آشنایی با رشته مدیریت تبلیغات

آشنایی با رشته مدیریت تبلیغات, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

رشته مدیریت تبلیغات

تعاریف بسیار زیادی از مدیریت ارایه شده است، یکی از جامع ترین این تعاریف در ذیل آمده است. مدیریت عبارت است از علم و هنر برنامه ریزی (پیش بینی)، سازماندهی (تقسیم کار و تفکیک وظایف)، هدایت و رهبری (راهنمایی کردن زیردستان و توانایی نفوذ کردن در دل ایشان)، نظارت و کنترل (ناظر بودن بر اعمال ایشان و اصلاح اشتباهاتشان) و نهایتا ایجاد هماهنگی (برقراری نگرش سیستمی بین کارکنان) برای رسیدن به هدف یا اهداف از پیش تعیین شده است. البته تمام مباحث فوق روی منابع سازمانی صورت می گیرد که مهم ترین و ارزنده ترین دارایی هر سازمان منابع انسانی (کارکنان) هستند و سپس منابع دیگر نظیر دارایی های فیزیکی، مادی و حتی اطلاعات قرار می گیرند.

تمام مطالب فوق صحیح است اما اگر بخواهیم خیلی ساده مدیریت را تعریف کنیم باید بگوییم «مدیریت یعنی تصمیم گیری«

وظایف نیروها عبارت است از تصمیم سازی (با ارایهء پیشنهادات) و اجرای تصمیم پس از اتخاذ از سوی مدیریت، وظایف مدیران عبارت است از تصمیم گیری و نظارت بر اجرای تصمیمات.

سرجیوزیمن معاون سابق بازاریابی کوکاکولا و نویسندهء کتاب ارزشمند پایان عصر بازاریابی سنتی پنج سطح برای تصمیم گیری قایل است.

سطوح تصمیم گیری در رشــته مدیریت تبلیغات

سطح یک در رشــته مدیریت تبلیغات: تصمیم من (مدیر ارشد) بدون کمک شما (منظور کارکنان است)

این سطح مربوط به امور سیاستگذاری است.

سطح دو در رشــته مدیریت تبلیغات: تصمیم من با کمک شما.

مسوولیت تصمیم گیری با مدیر است اما از نظرات و پیشنهادات کارکنان مطلع می شود.

سطح سه در رشــته مدیریت تبلیغات: تصمیم ما.

سرجیو زیمن می گوید من از این سطح متنفرم. چون مسوول تصمیم گیری مشخص نیست. حتی در قوی ترین مردم سالاری ها یک نفر باید رهبری را بر عهده بگیرد.

سطح چهار در رشــته مدیریت تبلیغات: تصمیم شما با کمک من.

از سخت ترین تصمیم های مدیران است. چون باید قدرت خود را فراموش کنند و اجازه دهند فرد دیگری تصمیم بگیرد.

سطح پنج در رشــته مدیریت تبلیغات: تصمیم شما بدون کمک من.

یعنی اعتماد مدیر به توانایی ها. دانش و بصیرت نیرو به حدی می رسد که مسوولیت را به صورت کامل تفویض می کند.

سرجیوزیمن می گوید: اساسا سطح پنج به مخاطب می گوید: «گوش کن، دلیل این که شما این جا هستید، دلیل این که من شما را استخدام کرده ام، دلیل این که به شما اجازه داده ایم که تحت لوای علایم تجاری این شرکت کار کنید، این است که شما را باور داریم. بروید و کارتان را انجام دهید.»

ایشان می گوید در تمام موارد فوق تصمیم گیرنده باید مشخص باشد تا در مقابل تصمیم خویش مسوولیت داشته باشد. مدیران ما هم باید بدانند که یکی از نقش های ارزندهء ایشان اتخاذ تصمیمات صحیح و به موقع و بر مبنای اخذ اطلاعات از زیر دستان است و همچنین تفویض اختیار برای تصمیم گیری کارکنان در جای خود شایسته و لازم است.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي