آرزوی جمشید مشایخی در سالروز تولدش

جمشید مشایخی در سالروز تولدش آرزو کرد: در هیچ کجای جنگ نباشد و هنرمندان همیشه پیروز و موفق باشند.

این بازیگر پیشکسوت سینما در سالروز ۷۸ سالگی‌اش، درباره این روزهایش گفت: در حال حاضر هیچ کاری ندارم و استراحت می‌کنم و یکی دو فیلمنامه هم پیشنهاد شده است اما محکم و خوب نبوده‌اند.

آرزوی جمشید مشایخی در سالروز تولدش, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

وی آرزو کرد: امیدوارم یک روز از خواب بلند شوم و بشنوم که در جهانی که زندگی می کنیم دیگر جنگ وجود ندارد.

این بازیگر ادامه داد: همچنین هنرمندان ایران در تمام رشته‌های هنری همیشه پیروز و موفق باشند. دیگر از ما گذشته که برای خودمان آرزو کنیم. باید برای همه دعا کرد، وقتی همه شاد و خندان باشند ما هم شاد می‌شویم.

جمشید مشایخی یکی از ماندگارترین چهره‌های عرصه بازیگری متولد ۶ آذر ۱۳۱۳ در تهران است و از سال ۱۳۳۶ با نمایش «وظیفه پزشک» فعالیت بازیگریش را آغاز کرد و با فیلم کوتاه «جلد مار» در سال ۴۲ مقابل دوربین رفت و دو سال بعد با فیلم «خشت و آینه» وارد سینما شد.

این هنرمند تا به امروز ایفاگر نقش‌های ماندگاری بوده است که از جمله آنها می‌توان به فیلمهای «گاو»، «قیصر»، «شازده احتجاب»، «سوته‌دلان»، «خانه عنکبوت»، «کمال‌الملک»، «گل‌های داودی»، «آوار»، «پدر بزرگ»، «طلسم»، «سرب»، «روز واقعه»، «خانه ای روی آب»، «یک بوس کوچولو»، «جرم» و «سیزده۵۹» و مجموعه‌های «هزاردستان»، «داستان های مولوی»، «سلطان صاحبقران»، «امام علی(ع)»، «پهلوانان نمی‌میرند» و «ستایش» اشاره کرد.

 

 

 

منبع: ایسنا

 

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر گهر

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي