مطالب پيشنهادي

آدرس پارک مینیاتوری مشهد

تاريخ : ۳۱ فروردین
بازديد : 387

پارک مینیاتوری اولین بوستان مینیاتوری شرق کشور به مساحت ۸ هکتار است که در مشهد واقع شده است. آدرس پارک مینیاتوری مشهد را در مطلب امروز به همراه عکس های زیبای این پارک بزرگ برایتان می گذاریم.

آدرس پارک مینیاتوری مشهد

598956 Gahar ir آدرس پارک مینیاتوری مشهد

پارک مینیاتوری اولین بوستان مینیاتوری شرق کشور به مساحت ۸ هکتار با هزینه‌ای بالغ بر ۲۸ میلیارد تومان اعتبار در مشهد احداث شد. پارک مینیاتوری، ایرانی کوچک است و آثار باستانی از گوشه و کنار کشورمان در مقیاس کوچک در این پارک به نمایش درمی‌آید.

بوستان مینیاتوری مشهد ( پارک آثار تاریخی ایران مشهد)

در این بوستان ۵۸ نماد فرهنگی، مذهبی و نقاط دیدنی شهرهای مختلف ایران به صورت مینیاتور شده در معرض دید عموم شهروندان قرار می‌گیرد که در هنگام افتتاح ۹ المان آن به بهره‌برداری رسید. المان‌های تخت جمشید، آرامگاه فردوسی مشهد ،پل خواجو، فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد، آرامگاه عطار نیشابوری، راه‌آهن مشهد، روستای کندوان، باغ شاهزاده ماهان کرمان و سد کارون تا کنون رونمایی شده‌اند. از جمله امکانات این بوستان که می‌توان به تراس تماشا، زمین بازی کودکان با طراحی بازی‌های بومی و محلی، مسیر تردد قطار، فضای سبز و… اشاره کرد. در ادامه با هم تصاویری از این پارک زیبا را می‌بینیم.

بخوانید :   بهترین رستوران های مشهد کدامند؟

979788 Gahar ir آدرس پارک مینیاتوری مشهد

814715 Gahar ir آدرس پارک مینیاتوری مشهد

 

688102 Gahar ir آدرس پارک مینیاتوری مشهد

امکانات پارک مینیاتوری مشهد

در این بوستان ۴۳ هزار مترمربع فضای سبز با بهره‌گیری از سیستم آبیاری تحت فشار طراحی و اجرا شده است. همچنین ۹۶ مترطول نیز رمپ تماشا برای شهروندان احداث شده است. همچنین ۴۹۲۸ مترمربع فضای ایجاد پارک خودرو برای شهروندان ایجاد شده است. در کنار این مهم مسیر قطار به طول ۹۲۰ متر که به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهد با حرکت در این مسیر از ماکت‌های طراحی شده بازدید کنند نیز اجرا شده است.

112821 Gahar ir آدرس پارک مینیاتوری مشهد

افتتاح پارک ایران کوچک

 پارک ایران کوچک (بوستان منیاتوری) در مشهد در ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ افتتاح شد که در آن زمان ۹ اِلمان ایرانی به بهره برداری رسید . در سال ۹۲ ، به میزان ۷۰ هکتار گل‌کاری در سطح مشهد وجود داشت، ۶۰ درصد از این گل‌ها دایمی و ۲۰ درصد گل‌های فصلی بودند که این میزان در بهار ۹۵ به ۱۰۰ هکتار گل‌کاری افزایش یافت به طوری که ۸۰ درصد از آن‌ها گل‌های دائمی و ۲۰ درصد گل‌های فصلی بودند.

پارک مینیاتوری مشهد

021278 Gahar ir آدرس پارک مینیاتوری مشهد

آدرس پارک مینیاتوری مشهد

آدرس: مشهد، بزرگراه میثاق، بلوار الهیه، بلوار سجادیه، سجادیه ۲۶

 

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي
تخفیفهای عجیب دیجی کالاخـریـد
+