دانلود فیلم خارجی رایگان

معرفی دیدنی ترین آبشارهای مازندران

تاريخ : 7 مارس

مازندران یکی از زیباترین و خاطره انگیزترین شهرهای ایران است. گهر در این بخش به معرفی دیدنی ترین آبشارهای مازندران می پردازد.

معرفی دیدنی ترین آبشارهای مازندران, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

معرفی دیدنی ترین آبشارهای مازندارن

آبشار‌ها یکی از مهم‌ترین سرمایه‌های طبیعی کوهستان‌های شمالی ایران هستند. جاذبه‌هایی که هم در طبیعت اهمیت زیادی دارند و هم از مکان‌های دیدنی مورد عاقه گردشگران هستند. مازندران را به آبشار‌های متنوع و بسیارش می‌شناسند. بعضی از این آبشار‌ها شناخته شده‌تر هستند، اما بسیاری از آن‌ها اسم و مشخصات دقیقی ندارند و تنها اگر یک ماجراجوی واقعی در جنگل‌های این استان باشید، می‌توانید آن‌ها را ببینید. در این مطلب زیباترین آبشار‌های مازندران را برایتان گلچین کرده‌ایم تا به دیدن آن‌ها بروید و از این سفر سبز و پر طراوت لذت ببرید.

آبشار آب پری، از گردشگری‌ترین آبشار‌های مازندران

جایی در حدود ۲۰ کیلومتری شهر رویان آبشاری پر طراوت و پر جوش و خروش را در یکی از زیباترین جنگل‌های مازندران خواهید دید. این آبشار در میانه‌ی جاده‌ی بلده – رویان و در شیب سنگی جنگل قرار گرفته و پیچ و خم‌های سبز جاده از همان ابتدا تا لحظه‌ی رسیدن به آبشار طبیعتی بی نظیر پیش روی شما به نمایش در می‌آورد. اگر اهل ماجراجویی هستید و البته اندکی کوه‌نوردی و سنگ نوردی می‌دانید، بالارفتن از سنگ‌های آبشار می‌تواند تفریح لذت بخشی برای شما باشد.

در غیر این صورت ریسک نکنید و به تماشای این پهنه‌ی آبی از پایین اکتفا کنید. آبشار آب پری در جنگل قرار گرفته است؛ بنابراین در اطراف آن می‌توانید مکان‌های زیبایی برای اطراق پیدا کنید. روبه‌روی این آبشار نیز فروشندگان محلی آش رشته و آش دوغ محلی به گردشگران عرضه می‌کنند که پیشنهاد می‌کنیم هرگز آن را از دست ندهید.


آبشار شاهاندشت، بلندترین آبشار مازندران

برای دیدن این آبشار دلایل بسیاری وجود دارد. داشتن لقب مرتفع‌ترین آبشار در میان آبشار‌های مازندران و دومی آبشار بلند ایران می‌تواند به تنهایی هر گردشگری را مشتاق دیدن این جاذبه‌ی زیبا کند. شاهاندشت آبشاری است که از بالای کوهی بلند سرازیر می‌شود و در حدود ۶۵ کیلومتری شهر زیبای آمل قرار گرفته است. برای دیدن این جاذبه بهتر است کفش مناسب کوه‌نوردی و پیاده‌روی داشته باشید؛ زیرا ناچارید کمی از مسیر را برای رسیدن به آبشار پیاده‌روی کنید. این آبشار دائمی است و ۶۲ متر ارتفاع دارد.
بازدید از آبشار شاهاندشت یک تیر و دو نشان است. زیرا بر بالای این آبشار قلعه‌ای قدیمی به نام قلعه ملک بهمن قرار دارد که آن را یکی از با صلابت‌ترین قلعه‌های پیش از اسلام می‌دانند و امروزه نیز بخشی از آن باقی مانده است. آبشار شاهاندشت و قلعه ملک بهمن هردو به ثبت ملی رسیده‌اند.


آبشار گزو، بهشتی در میان جنگل

شاید اگر به طور اتفاقی تصویری هوایی از آبشار گزو را ببینید تصور نکنید که این جاذبه‌ی طبیعی بی نظیر در کشور خودمان و در میان جنگل‌های زیبای مازندران جا خوش کرده است. آبشار گزو آبشاری جنگلی است که در سوادکوه شمالی و در نزدیکی شهر آلاشت و ۱۵ کیلومتری شیرگاه قرار گرفته است. یکی از زیباترین چشم انداز‌های ایران را در دل این جنگل می‌توانید ببینید. اگر به عکاسی علاقه دارید طبیعت زیبای این منطقه می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

جاده‌ی منتهی به آبشار می‌تواند جاذبه‌ای متفاوت از خود آبشار گزو باشد. بهار در این منطقه به شکل بهشتی زمینی پیش روی شماست. البته باید بدانید که از جاده تا فضای آبشار باید حدود یک ساعت و نیم در جنگل پیاده‌روی کنید. پس بهتر است کفش مناسب، آب معدنی و نقشه راه همراه خود داشته باشید. دوربین عکاسی از ملزومات این سفر برای هر گردشگر است!


هفت آبشار تیرکن، متفاوت‌ترین آبشار لفور

جنگل‌های انبوه لفور در هر قدم می‌تواند جاذبه‌ای بکر و زیبا پیش روی شما بگذارد. یکی دیگر از آبشار‌های این منطقه هفت آبشار تیرکن است. برای دیدن این منطقه‌ی فوق العاده کافی است در مسیری حدود سه کیلومتر پیاده‌روی کنید. در این پیاده‌روی هفت آبشار کوچک و بزرگ را خواهید دید که در نهایت به بزرگ‌ترین و به اصطلاح مادر آبشار‌ها می‌رسید. بلندترین آبشار هفت تیرکن حدود ۹ متر ارتفاع دارد و حوضچه‌ای زال را در پایین خود ایجاد کرده است.

این هفت آبشار جنگلی در مجاورت روستای تیرکن، از توابع شیرگاه مازندران قرار گرفته و برای رسیدن به آن باید از جاده حدود یک ساعت در دل جنگل پیاده‌روی کنید. می‌توانید از روستای بابلکنار به روستای تیرکن بروید و ماجراجویی را از طبیعت اطراف این روستا آغاز کنید. محلی‌ها در اطراف آبشار به فروش محصولات روستایی و ارگانیک مشغولند؛ شما می‌توانید از لبنیات محلی روستائیان در این منطقه خریداری کنید. همچنین نوشیدن یک چای زغالی می‌تواند تفریح شما را در این منطقه‌ی زیبا و در هوای مه آلود جنگل کامل کند.


آبشار اوبن، آبشاری در میان درختان تنومند

منطقه‌ی دو دانگه، منطقه‌ای سبز و زیبا در مرز استان‌های مازندران و سمنان است. جایی که به سبب طبیعت منحصر به فرد، گونه‌های گیاهی متنوع و حیات وحش زیبا، به منطقه‌ای حفاظت شده تبدیل شده است. در میان این منطقه‌ی جنگلی زیبا، آبشاری زیبا قرار گرفته است. آبشاری که هرچند ارتفاع چندانی ندارد، اما به دلیل وسعت و طبیعت زیبای اطرافش به یک جاذبه گردشگری تبدیل شده است. آبشار اوبن یکی از ناشناخته‌ترین آبشار‌های مازندران است و به منطقه‌ای بکر تبدیل شده است. برای رسیدن به این آبشار از جاده فیروزکوه در قسمت پل سفید از سمت شرق خارج شوید و به سمت روستای سنگده حرکت کنید. از روستای سنگده تا آبشار اوبن باید مسیری خاکی را بپیمایید. اگر قصد بازدید از این منطقه را دارید بهتر است در روشنای هوا از آن دیدن کنید.


آبشار چلندر، نزدیک‌ترین آبشار نوشهر

بیش از آنکه برای دیدن این آبشار راهی روستای چلندر شوید، باید بدانید که طبیعت اطراف آبشار زیباتر از منظره‌ی خود آبشار است. این جاذبه در حدود ۱۸ کیلومتری شهر نوشهر و در نزدیکی روستای چلندر قرار دارد. زمین‌های مسطح اطراف آبشار مناسب کمپ هستند. متاسفانه طبیعت اطراف این آبشار در سال‌های اخیر آسیب‌های بسیاری دیده و از زیبایی این جنگل کمی کاسته است.


آبشار درازکش، آبشار مرتفع بابل

برای دیدن آبشار درازکش باید سری به شهر زیبا و پر رفت و آمد بابل بزنید. آبشار درازکش با ارتفاع ۷ متر در فاصله‌ای حدود ۲۰ کیلومتر از شهر بابل قرار دارد. پس از پیمودن مسافتی در ۵۰ متری از دوراهی روستا، به منطقه‌ای با آبشاری دوقلو و حوضچه‌ای زلال در میانه‌ی جنگل می‌رسید. قسمت‌های اطراف این حوضچه برای آب تنی بسیار مناسب هستند. می‌توانید در اطراف این آبشار کمپ بزنید و از طبیعت زیبا و بکر مازندران در این منطقه لذت ببرید. عکاسی در این جنگل زیبا را فراموش نکنید.

استان مازندران سراسر آبشار‌های دیدنی و عموما جنگلی است. با ماجراجویی در دل جنگل‌های آن می‌توانید زیبایی‌های بی حدی را کشف کنید. در سال‌های اخیر بسیاری از این آبشار‌ها به دلیل وجود زباله رو به نابودی هستند. پاسبان طبیعت زیبای کشور خود باشیم تا برای همیشه این جاذبه‌های بکر و زیبا را در طبیعت داشته باشیم.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي