X بستن تبليغات
مطالب پيشنهادي

۱۵ پیکر وارد شده به ایران هنوز شناسایی نشده اند

دسته بندي : اخبار,حوادث
تاريخ : ۶ آبان
بازديد : 139

پیکر ۱۵ نفر از هموطنانی که مظلومانه در فاجعه منا جان باختند وارد کشور شد که فعلا هیچکدامشان از روی چهره قابل شناسایی نیستند

رئیس سازمان حج و زیارت گفت:دی.ان.ای ۳۶ زائر مفقود و ۱۲ پیکر دفن شده در عربستان ازبستگان آنان گرفته شده است وبه محض هماهنگی‌های لازم کارشناسان متخصص پزشکی قانونی درعربستان اعزام می‌شوند.

سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به آخرین وضعیت مفقودین و جانباختگان ایرانی حادثه منا اظهارکرد: دی. ان. ای ۳۶  زائر مفقود ایرانی و ۱۲ تن از جانباختگان که در کشور عربستان دفن شده است از بستگان آنان گرفته شد و به محض انجام هماهنگی‌های لازم دستگاه دیپلماسی کشور نسبت به اعزام ۵ نفر از کارشناسان متخصص پزشکی قانونی به عربستان اقدام می‌کند تا وضعیت مفقودین سریعتر پیگیری و محل دفن جانباختگان مشخص شود.

وی در ادامه افزود: متاسفانه ۱۵ پیکر منتقل شده به ایران به علت تغییر وضعیت تا به این لحظه توسط پزشکی قانونی شناسایی نشده است و ما همچنان منتظر تعیین هویت این پیکرها هستیم.

بخوانید :   عکسهای همایش بانوان حامی روحانی در تهران

رئیس سازمان حج و زیارت در خصوص کمیته حقیقت یاب گفت: بر اساس تصویب دولت وزارت امورخارجه مسئول پیگیری این کمیته است که البته باید کار سنگینی در این زمینه انجام گیرد و همه ظرفیت‌ها به کار گرفته شود ضمن اینکه سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری آمادگی همکاری در این زمینه را دارد.

اوحدی تاکید کرد: وظیفه ما پیگیری وضعیت حادثه‌دیدگان ایرانی حادثه منا است و متقابلا دولت عربستان باید در این خصوص پاسخگو باشد.

لازم به ذکر است؛ رئیس سازمان حج و زیارت روز شنبه راهی عربستان می‌شود تا در جلسه کمیته مشترک ایران و عربستان که برای پیگیری وضعیت مفقودین ایرانی تشکیل می‌شود ،شرکت کند.

(کل ۴ , ۱ آمار امروز)
loading…


آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي