X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي
loading...

ویژگی های مخصوص ویندوز ۱۰

تاريخ : ۲۹ مهر
بازديد : 527

ویژگی های مخصوص ویندوز ۱۰

IMG11143737 ویژگی های مخصوص ویندوز 10

مایکروسافت به تازگی در جریان رویدادی در سن فرانسیسکو، ویندوز ۱۰ را معرفی کرد. ویژگی های جالب زیادی در نسخه  جدید ویندوز وجود دارد. در ادامه به ۶ ویژگی جالب ویندوز ۱۰ می پردازیم.

 

منوی استارت: منوی استارت سابق بار دیگر به ویندوز بازگشته است با این تفاوت که حالا فضای بیشتری برای شخصی سازی نرم افزارهای مورد علاقه کاربر وجود دارد و البته کاشی های زنده نیز به آن جلوه  جدیدی داده اند.

 

همه چیز در یک پنجره اجرا می شود: اَپ های ویندوز استور نیز حالا دقیقا مانند نرم افزارهای محیط دسکتاپ در قالب پنجره اجرا می شود و می توان اندازه  پنجره  آن ها را تغییر داد و حالا در بالای این اَپ ها نیز نوار عنوان وجود دارد که به کاربر امکاناتی مانند بزرگ نمایی، کوچک نمایی و بستن پنجره را می دهد.

 

چند دسکتاپ: حالا کاربران می توانند برای اهداف مختلف دسکتاپ های متفاوتی ایجاد و بین این دسکتاپ ها سوئیچ کنند و کار خود را از جایی که باقی مانده است، دنبال کنند. به گزارش zoomit ،این قابلیت بسیار کاربردی و جذاب خواهد بود. اگر کاربر مک یا توزیع های مختلف لینوکس باشید، با این قابلیت آشنا هستید.

بخوانید :   روش غیرفعال کردن برنامه های از پیش نصب شده در ویندوز 10

 

یافتن هر چه سریع تر فایل ها: در ویندوز ۱۰، File Explorer فایل  هایی را که به تازگی استفاده کرده اید، فهرست می کند، همچنین فولدرهایی رانیزکه بازدید بیشتری از آن ها داشته اید ، برای دسترسی سریع تر نمایش می دهد.

 

دکمه  جدید Task View: این دکمه برای سوئیچ سریع بین فایل های در حال اجرا و البته دسکتاپ هایی که توسط کاربر ایجاد شده است، استفاده خواهد شد.

 

بهبود در Snap: در ویندوز ۸ امکان قرار گیری ۲ اپلیکیشن در محیط دسکتاپ و مترو یا ۲ اپلیکیشن مترو در کنار یکدیگر میسر شد که هر یک ۵۰ درصد صفحه را اشغال می کردند. در ویندوز ۸.۱ این قابلیت بهبود یافت تا کاربر بتواند فضای بیشتری را به یکی از دو اپلیکیشنی که در کنار یکدیگر قرار گرفته اند، اختصاص دهد و به عنوان مثال ۷۰ درصد صفحه به یک برنامه و ۳۰ درصد باقی مانده به دیگری اختصاص داده می شد.

 

در ویندوز ۱۰ قابلیت Snap باز هم بهبود یافته است تا کاربر بتواند ۴ اپلیکیشن را در کنار یکدیگر اجرا کند. در ویندوز ۱۰ همچنین وقتی روی دکمه  جست وجو از منوی استارت کلیک می کنید، کورتنا نیز در دسترس تان قرار می گیرد. این بدین معنا ست که مایکروسافت برای کورتنا اپلیکیشن مستقلی را طراحی نکرده و برای استفاده از آن  تنها کافی است به روش های مختلف به بخش جست وجوی ویندوز برسید.

بخوانید :   اختراع یک ساعت برای تشخیص نشانه های تشنج

 

شایان ذکر است که مایکروسافت بازخوردهای کاربران به ویندوز ۱۰ را در یک نظر سنجی دریافت کرده که ۲پیشنهاد اول این فهرست ۱۵ تایی که بیشترین حجم درخواست را به خود اختصاص داده مربوط به کاربران ایرانی  وعبارت است از: افزودن تقویم فارسی و دسترسی به فروشگاه ویندوز.

 

loading...
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي