X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي

کاهش هزینه تعرفه های اینترنتی

تاريخ : ۱۷ بهمن
بازديد : 562

هزینه تعرفه های اینترنتی در پایان سال کاهش می یابد

1f1ec29d4347479e3891e94dfdc4acfb xl کاهش هزینه تعرفه های اینترنتی

به نظر می رسد با همکاری شرکت ارتباطات زیرساخت و سازمان تنظیم مقررات ارتباطات، یک بار دیگر تعرفه اینترنت تا پایان سال جاری تغییر و کاهش یابد.

در حاشیه مراسم بهره برداری پروژه تلاش ۳، محمد جواد آذری جهرمی به خبرنگاران گفت:

6393 698 760x400 کاهش هزینه تعرفه های اینترنتی

استدلال ما این است که نرخ پهنای باند با توجه به حجم سرمایه‌گذاری و میزان بازار مشخص می شود؛ طبیعتا با بزرگ‌تر شدن بازار و افزایش حجم ترافیک اطلاعات، کاهش قیمت پهنای باند یک روال منطقی است. بنا بر دستور وزیر ارتباطات، سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی مشغول محاسبه هزینه‌ها و میزان بازار است. این کار قطعا اتفاق می افتد اما میزان آن بسته به اندازه بازار است.

پروژه تلاش ۳ (توسعه لایه انتقال شبکه) نیز مدتی است که در فاز نهایی قرار دارد. آذری در مورد سومین پروژه تلاش با اشاره به افزایش تعداد نقاط حضور شبکه زیرساخت در استان‌های کشور گفت:

پیش از این امکان ارائه سرویس به اپراتورها از طریق ۶۶ نقطه اتصال (POP) ممکن بود که هم‌اکنون با اجرای این پروژه به ۱۰۴ شهر افزایش یافته است و درنهایت هدف ما طبق توسعه سند ارتباطات زیرساخت ۱۷۰ نقطه اتصال (POP) است. ظرفیت‌ها در حال افزایش هستند. ظرفیت ۱۰ گیگابایت بر ثانیه سابق نیاز اپراتور و بازار ایران را تامین نمی‌کند و بازار ایران به حوزه تکنولوژی ۱۰۰ گیگ ارتقا پیدا کرده که در این پروژه عملی شده است. ایجاد مسیرهای با فاصله کمتر در شهرها و بهبود کیفیت ارتباطی درون کشور از مشخصه دیگر پروژه تلاش ۳ است. کاهش هزینه ها به یک سوم نیز از دستاوردهای اقتصادی این مجموعه است. با اجرای پروژه تلاش ۳ که برای آن ۳۸۶ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است، در لایه انتقال به ظرفیت ۱۴ ترابیت بر ثانیه رسیده‌ایم و مطابق با مصوبه مجمع ارتباطات زیرساخت، تا پایان سال ۹۶ این ظرفیت به ۲۰ ترابیت بر ثانیه در لایه انتقال خواهیم رسید. همچنین طبق آمار سازمان فناوری اطلاعات سال گذشته حدود ۱۳۰ هزار شغل مستقیم به واسطه توسعه فضای کسب و کار دیجیتال ایجاد شد و امیدواریم به زودی شاهد توسعه و رونق کسب و کار تبلیغات آنلاین، سرویس‌های ویدئویی و IPTV باشیم.

بخوانید :   راهنمای ساخت کانال در یوتیوب
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي