X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي

پوست صورت خود را روشن و زیبا کنید!

تاريخ : ۳۰ فروردین
بازديد : 1048

باشگاه خبرنگاران: بهروز باریک بین متخصص پوست و قائم مقام مرکز تحقیقات کاربرد لیزر در علوم پزشکی  با بیان اینکه پوست به دسته های مختلفی از جمله سفید که سریعا دچار آفتاب سوختگی می شود و تیره که آفتاب در آنها تاثیری نمی گذارد گفت: اما در این بین پوست مردم ایران در برابر آفتاب واکنش سوختگی نشان نمی دهد و تنها دچار برنزه گی می گردد.

1013985 658 پوست صورت خود را روشن و زیبا کنید!

 

وی افزود: اصولا کسانی که به وسیله نور آفتاب برنزه می شوند اگر از کرم ضدآفتاب استفاده نکنند این برنزگی تداوم می یابد.

باریک بین در خصوص اینکه، چگونه می توان این برنزه گی را از بین برد، تصریح کرد: جهت این کار، لازم است از کرم های روشن کننده که منشا گیاهی و یا دارای ریشه شیرین بیان هستند استفاده کنند.

وی در ادامه اضافه کرد: اما اگر از کرم های روشن کننده حاوی هیدروکینون به صورت طولانی مدت و سرخود استفاده شود، افزایش تیرگی در پوست ظاهر می شود.
این متخصص پوست اضافه کرد: ویتامین C موضعی نیز خاصیت روشن کنندگی دارد که می تواند، در برابر اثرات مخرب نور خورشید واکنش مثبت نشان دهد.

وی عنوان کرد: همچنین استفاده از کرم اسید میوه با لایه برداری پوست، ‌آن را روشن و شفاف می کند.

بخوانید :   استفاده از کرم ضد آفتاب و بایدها و نبایدهای آن

وی با بیان اینکه در کنار دارو درمانی روش های دیگری نیز وجود دارد گفت: روش های میکرودرم اوریژن و برخی از لیزرهای پوستی در این امر دخیل هستند.

وی در پایان توصیه کرد: در فصل های پرنور و آفتابی، اشخاصی که تمایلی به تیره شدن توسط آفتاب ندارند می توانند از روش های مختلفی مثل کرم ضدآفتاب، کلاه، عینک و چتر استفاده کنند.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي