X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي

پاریس با اضطراب خوابید / عکس

تاريخ : ۲۷ آبان
بازديد : 487

جادثه رخ داده در فرانسه و کشته شدن بیش از ۱۰۰ نفر کل کشور فرانسه بخصوص پایتخت این کشور ، پاریس را که مرکز این فاجعه بود تحت الشعاع قرار داده. سفر گردشگران به کامشان تلخ شد و خود مردم پاریس بخاطر ترس و واهمه ای که دارند در اضطرای به سر می برند

خبرگزاری ایسنا: مقصد محبوب گردشگران، پاریس، پس از حمله‌های تروریستی جمعه شب گذشته، هفته‌ای آرام اما همراه با نشانه‌های اضطراب و نگرانی را سپری می‌کند. از این رو، علاوه‌ بر سرمای پاییزی، هفته‌ی خاکستری پایتخت فرانسه، روزهایی دور از جنب و جوش بارز گردشگران را به خود می‌بیند.

پس از حمله‌های تروریستی عوامل داعش در ۱۳ نوامبر (۲۲ آبان) که به کشته شدن حدود ۱۳۰ شهروند و گردشگر در نقاط مختلف شهر پاریس انجامید، هرچند به کار بردن لفظ‌ها و توصیف‌هایی چون “پادگان شدن شهر” و “حکومت نظامی” پس از سال ۱۹۴۴ را بزرگ‌نمایی رسانه‌ها می‌توان توصیف کرد، اما به هر حال می‌توان گفت، این شهر بی‌تاثیر از این رویداد پر سر و صدا نبوده است.

عمده‌ترین تاثیر این ماجرا را در حضور کم‌شمارتر گردشگران در نقاط مورد توجه و محبوب شهر می‌توان دانست که عمدتا به‌ دستور دولت فرانسه، به‌ مدت سه روز و در برخی موارد تا روزهای بعدتر هم تعطیل شدند.

بخوانید :   تلگرام به پایان رسید؟

صبح شنبه‌ پس از سانحه، مراکزی چون موزه‌ی لوور ابتدا به‌طور معمول به فروش بلیت و پذیرش بازدیدکننده اقدام کردند، اما پس از ساعتی، بنا به دستور ریاست جمهوری فرانسه که اعلان سه روز عزای عمومی در فرانسه را هم به همراه داشت، علاوه‌بر موزه‌ی لوور و پارک مقابل آن، موزه‌ی کاخ ورسای، آسانسور طبقات فوقانی برج ایفل، کلیسای نوتردام، نمایشگاه و فروشگاه‌های بزرگ مخصوص سال نو میلادی و رویدادهایی چون نمایشگاه عکس پاریس نیز بسته شدند؛ نقاطی که به زعم تصمیم‌گیرندگان مسائل امنیتی فرانسه، به‌دلیل ازدحام، مقصدهای مستعدی برای عملیات تروریستی هستند.

این تعطیلی، دو روز از نمایشگاه چهار روزه‌ PARIS PHOTO را مختل کرد و موزه‌های این شهر را هم به‌مدت سه روز تعطیل نگاه داشت. ضمن آنکه تعطیلیِ بازدید از بالای برج ایفل همچنان به قوت خود باقی است.

با این حال، گردشگرانی در تمامی نقاط دیدنی شهر از جمله محوطه‌ی وسیع اطراف و پای برج ایفل هستند که بدون اعتنا به روند تهدیدها، به گشت و گذار خود مشغول‌اند. البته گروهی از گردشگران، شهر را پس از این حمله‌ها ترک کردند و گروهی نیز تشویق شدند که سفر خود به پاریس را به تعویق بیاندازند.

حضور نیروهای مسلح نظامی و انتظامی هم هرچند در گروه‌های دو و سه نفره، به‌ویژه در ایستگاه‌های مترو و محوطه‌ی پای برج ایفل، بویژه در روز شنبه مشهود بوده است، اما این حضور نیز تنها به بررسی موارد مشکوک معدود منتهی می‌شود.

بخوانید :   آدرس باغ وحش صفادشت

فروشگاه‌های بزرگ و پرازدحام پاریس نیز در یکی دو روزِ پس از حمله، بویژه در خیابان موسوم به شانزلیزه Champs-Elysées، با توجه به تهدید داعش مبنی بر این‌که «کاری می‌کنیم که مردم برای خرید رفتن هم امنیت نداشته باشند»، از مشتریان ورودی می‌خواستند که کیف‌هایشان را گشوده، داخل آن‌را به مامور انتظامات فروشگاه نشان دهند. غیر از این اما همه‌ی فروشگاه‌ها و کافه‌ها و رستوران‌های پاریس، با وجود انجام برخی از حمله‌ها در کافه‌ها، به فعالیت معمول خود ادامه می‌دهند.

افکار عمومی پاریس نیز از این رویداد بی‌تاثیر نبوده است؛ گروهی معتقد به توقف روند پیوستن فرانسه به ائتلاف علیه داعش – برای جلوگیری از حمله‌های مشابه – هستند، اما گروهی دیگر معتقدند که این رویداد نشان داد که گروه‌های تروریستی چون داعش را باید ریشه‌کن کرد. از منظری دیگر، احساسات ضداسلامی در گروهی به‌شدت بروز یافته، اما در گروهی دیگر، که حتا غیرمسلمانان و بعضا غیردینداران را شامل می‌شود، بر تفکیک این‌گونه رخدادها از اسلام و مسلمانان واقعی تاکید دارند.

به هر حال، رویداد تروریستی اخیر را هرچند یک گاف امنیتی در فرانسه بدانیم، اتفاقی ناخوشایند می‌توان دانست که روند معمولی شهر گردشگرپذیر مهم جهان را تحت تاثیر خود قرار داده و تا مدت‌ها فراموش نخواهد شد.

703531 536 پاریس با اضطراب خوابید / عکس

 

پاریس

بخوانید :   تصاویر دیدنی از عزاداری محرم در روستای ماسوله

703532 658 پاریس با اضطراب خوابید / عکس

پاریس

703533 375 پاریس با اضطراب خوابید / عکس

نمایشگاه سال نو در پاریس

703534 123 پاریس با اضطراب خوابید / عکس

مجسمه شارل دوگل

703535 601 پاریس با اضطراب خوابید / عکس

مقابل کاخ الیزه

703536 280 پاریس با اضطراب خوابید / عکس

نمایشگاه عکس پاریس

703537 490 پاریس با اضطراب خوابید / عکس

پاریس

703538 684 پاریس با اضطراب خوابید / عکس

نمایشگاه خیابانی عکس پاریس

703539 794 پاریس با اضطراب خوابید / عکس

پارک مقابل موزه لوور

703540 585 پاریس با اضطراب خوابید / عکس

پاریس

703541 338 پاریس با اضطراب خوابید / عکس

آرک میدان شارل دوگل

703542 605 پاریس با اضطراب خوابید / عکس

یادمان جان‌باختگان

703543 426 پاریس با اضطراب خوابید / عکس

محوطه موزه لوور

703544 700 پاریس با اضطراب خوابید / عکس

محوطه موزه لوور

703545 273 پاریس با اضطراب خوابید / عکس

محوطه موزه لوور

703546 633 پاریس با اضطراب خوابید / عکس

پاریس

703547 227 پاریس با اضطراب خوابید / عکس

نمایشگاه سال نو

703548 883 پاریس با اضطراب خوابید / عکس

محوطه برج ایفل

لینک منبع

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي