X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي
loading...

والیبال ایران با اقتدار قهرمان آسیا شد / عکس

تاريخ : ۱۵ مهر
بازديد : 1221

تیم ملی والیبال کشورمان درحالی به مصاف تیم کره جنوبی رفت که تاکنون تمامی دیدارهای خود را مقتدرانه پیروز شده و تنها با یک ست که در مقابل کره جنوبی واگذار کرده راهی فینال این دوره از مسابقات شد.

با توجه به آنکه پارک وون سرمربی تیم ملی کره جنوبی در گذشته سکان هدایت تیم ملی ایران را بر عهده داشته است و به نوعی برخی‌ها رشد کنونی والیبال کشورمان را مدیون راهنمایی‌های وی می‌دانند، این دیدار بسیار  سخت و تا حدودی حیثیتی بود.

امروز تیم‌های کره جنوبی و ایران در هفدهمین دوره مسابقات قهرمانی مردان آسیا برای دومین بار به مصاف یکدیگر رفتند، ملی پوشان کشورمان در دیدار نخست توانستند سه بر یک حریف را شکست دهند.

1608220 518 والیبال ایران با اقتدار قهرمان آسیا شد / عکس

این بازی برای هر دو تیم از اهمیت بسزایی برخوردار بود و تیم های ایران و کره جنوبی با بازی خوانی و آنالیز دقیقی که از یکدیگر داشته اند در دبی رودروی یکدیگر رفتند.

از تیم والیبال کره جنوبی می توان به عنوان خاص ترین تیم آسیا یاد کرد و این نام از نوع بازی آنها نشأت می گیرد، کره ای ها همچنان والیبال را به سبک قدیمی بازی می کنند آنها پس از ژاپن با چهار مدال طلا، سه نقره، و هشت برنز در مکان دوم پر افتخار ترین تیم قاره کهن قرار گرفته اند.

پارک وون سرمربی تیم ملی کره جنوبی در بازی مقابل چین از ناحیه پا دچار مصدومیت شد و امروز با پای گچ گرفته شده مقابل تیم ایران بازیکنانش را هدایت کند در آن طرف زمین مسابقه هم تیم ایران به سرمربیگری خولیو ولاسکو قرار داشت، ولاسکویی که تاکنون توانسته ۹۰درصد قول هایی که به فدراسیون والیبال، مسئولان و مردم ایران زمین داده بود عملی کند، اگر المپیک هم می رفتیم امروز باید می گفتیم صد درصد قول هایش عملی شده است.

1608221 576 والیبال ایران با اقتدار قهرمان آسیا شد / عکس

ولاسکو و شاگردانش مقابل کره از انگیزه بالایی برخوردار بودند ملی پوشان کشورمان پیش از اعزام به دبی می گفتند برای قهرمانی می رویم ولی به ما استرس وارد نکنید.

** ترکیب تیم ملی ایران

خولیو ولاسکو در این مسابقه سعید معروف، محمد موسوی، فرهاد قائمی، امیر غفور، حمزه زرینی، عادل غلامی و فرهاد ظریف را به عنوان ترکیب اولیه تیم ملی در نظر گرفته است.

بخوانید :   عکس محسن بنگر و همسرش با تیپ متفاوت در رستوران!

شهرام محمودی، مهدی مهدوی، رحمان داوودی، آرمین تشکری و علیرضا مباشری نیز بازیکنان ذخیره تیم ملی در این مسابقه محسوب می شوند.

** تیم ملی والیبال ایران در دیدار نهایی این دوره از رقابت ها با نتیجه سه بر صفر از سد کره جنوبی گذشت

1608223 413 والیبال ایران با اقتدار قهرمان آسیا شد / عکس

ملی پوشان کشورمان سه ست این مسابقه را با امتیازات ۲۵ بر ۱۹، ۲۵ بر ۲۲ و ۲۵ بر ۱۹ از آن خود کرد.

حدود شش هزار تماشاگر این مسابقه را از نزدیک تماشا کردند که کمتر از ۱۰۰ نفر آنان غیر ایرانی بودند.

این نخستین قهرمانی ایران در خارج از خانه و دومین قهرمانی در تاریخ برگزاری رقابت های قهرمانی آسیا محسوب می شود.

تیم های ایران و کره جنوبی پیش از این ۳۱ بار با هم روبرو شده بودند که سهم تیم ملی کشورمان هشت پیروزی بود. از بازی های آسیایی گوانگجو به بعد همواره کره ای ها مقابل والیبال ایران شکست خورده اند.

ست اول (ایران ۲۵ – کره جنوبی ۱۹)

در آغاز این ست چند دفاع روی تور بازیکنان ایران به خارج از زمین رفت و همین موضوع کره ای ها را پیش انداخت اما در حالی که بازی با نتیجه چهار بر دو به سود کره جنوبی بود بازیکنان ایران خیلی زود کنترل بازی را در اختیار خود گرفتند و توانستند از حریف پیش بیفتند. سرویس های خوب حمزه زرینی و عملکرد دیدنی مدافعین روی تور ایران باعث شد وقت استراحت فنی اول در امتیاز ۸ بر ۶ به سود تیم ملی کشورمان اعلام شود. پس از ورود دو تیم به میدان بازهم ایران به روند امتیازگیری خود ادامه داد و پس از کسب یک امتیاز سرویس از محمد موسوی که بازی را ۱۲ بر ۷ به سود ایران کرد، پارک کی وون سرمربی کره جنوبی نخستین وقت استراحت خود را درخواست کرد.

1608222 357 والیبال ایران با اقتدار قهرمان آسیا شد / عکس

بازیکنان ایران در این ست در زدن سرویس و اسپک کم اشتباه ظاهر شدند و همین موضوع باعث شد وقت استراحت فنی دوم نیز در امتیاز ۱۶ بر ۱۰ به سود ایران اعلام شود. در ادامه ست نیز برتری ایران بر حریف چشمگیر بود تا پارک کی وون در امتیاز ۱۹ بر ۱۲ به سود ایران دومین وقت استراحت خود را درخواست کند. ولاسکو در امتیاز ۲۱ بر ۱۵ دست به تغییر در ترکیب تیم خود زد و آرمین تشکری و مهدی مهدوی را به جای محمد موسوی و سعید معروف به میدان فرستاد که پس از کسب چند امتیاز برای ایران دوباره معروف و موسوی به جای خود بازگشتند. در نهایت این ست با برتری ۲۵ بر ۱۹ ایران به پایان رسید.

بخوانید :   سلفی روناک یونسی و همسرش در باشگاه بدنسازی

ست دوم (ایران ۲۵ – کره جنوبی ۲۲)

در ست دوم بازیکنان کره جنوبی شرایط بهتری پیدا کردند و توانستند به صورت پایاپای با ایران پیش بروند اما بازهم وقت استراحت فنی اول این ست در امتیاز ۸ بر ۷ به سود ایران اعلام شد. بازیکنان ایران در این ست اشتباهات فردی زیادی داشتند و همین موضوع این فرصت را به کره ای ها داد تا در امتیازگیری پیش بیفتند. در امتیاز ۱۹ بر ۱۸ به سود کره جنوبی، ولاسکو دو تعویض انجام داد و مهدی مهدوی و شهرام محمودی را به جای امیر غفور و سعید معروف روانه میدان کرد. رحمان داودی هم در امتیاز ۲۰ بر ۱۹ به سود کره ای ها به جای فرهاد قائمی وارد میدان شد. دو سرویس خوب از حمزه زرینی که یکی از آنها به صورت مستقیم تبدیل به امتیاز شد، سرانجام ایران را با نتیجه ۲۱ بر ۱۹ از حریف پیش انداخت تا پارک کی وون برای متوقف کردن ملی پوشان کشورمان درخواست وقت استراحت کند. پس از ورود بازیکنان دو تیم به میدان بازهم برتری برای تیم ملی کشورمان بود و با بازی درخشان شهرام محمودی فاصله امتیاز بیشتر شد تا اینکه در امتیاز ۲۴ بر ۲۲ به سود ایران، معروف و غفور به جای خود در زمین بازگشتند. در نهایت هم این ست با پیروزی ۲۵ بر ۲۲ به سود ایران به پایان رسید.

1608224 957 والیبال ایران با اقتدار قهرمان آسیا شد / عکس

ست سوم (ایران ۲۵ – کره جنوبی ۱۹)

اشتباهات فردی بازیکنان ایران در زدن اسپک و دفاع روی تور باعث شد در آغاز ست سوم کره ای ها پیش بیفتند و خولیو ولاسکو مجبور شود در امتیاز ۵ بر ۲ به سود این تیم درخواست وقت استراحت کند. پس از این وقت استراحت شرایط به نفع تیم ملی ایران تغییر کرد و وقت استراحت فنی نخست نیز در امتیاز ۸ بر ۷ به سود کشورمان اعلام شد. عملکرد خوب محمد موسوی در دفاع روی تور، حمزه زرینی در زدن اسپک و فرهاد قائمی در دریافت توپ برتری را برای ایران در این ست پیش برد و وقت استراحت فنی دوم در امتیاز ۱۶ بر ۱۴ به سود ایران اعلام شد.

بخوانید :   نتیجه بازی استقلال و الهلال

پس از ورود دو تیم به میدان، سرویس خوب حمزه زرینی زمینه کسب یک امتیاز دیگر برای ایران را فراهم کرد تا سرمربی کره جنوبی برای جلوگیری از افزایش اختلاف امتیاز میان دو تیم درخواست وقت استراحت کند. درخشش دفاع روی تور ایران اجازه خودنمایی به کره ای ها نمی داد تا سرمربی این تیم در امتیاز ۲۰ بر ۱۶ به سود ایران یک وقت استراحت دیگر درخواست کند. این وقت استراحت هم نتوانست خللی در امتیازگیری بازیکنان ایران وارد کند و در نهایت ست سوم هم با امتیاز ۲۵ بر ۱۹ به سود ایران به پایان رسید.

1608226 927 والیبال ایران با اقتدار قهرمان آسیا شد / عکس

** جشن قهرمانی ایرانی ها در سالن حمدان

حدود شش هزار ایرانی حاضر در سالن محل برگزاری دیدار نهایی هفدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی آسیا جشن قهرمانی برگزار کردند.

تمام مسابقات ایران در این دوره از رقابت ها در سالن حمدان بن محمد بن راشد برگزار شد که خارج از شهر دبی قرار دارد اما در طول این رقابت ها ایرانی ها از شهرهای مختلف امارات خود را به این سالن می رساندند تا تیم ملی کشور خود را تشویق کنند.

1608227 562 والیبال ایران با اقتدار قهرمان آسیا شد / عکس

در دیدار نهایی حدود شش هزار ایرانی در سالن حمدان حضور یافتند تا این مسابقه پرتماشاگرترین این دوره از رقابت ها باشد.

پس از پایان بازی و قهرمانی تیم ملی کشورمانف تماشاگران ایرانی حاضر در سالن حمدان به جشن و پایکوبی پرداختند.

عکس هایی از مراسم اهدای جوایز این رقابت ها را مشاهده می کنید:

1608333 115 والیبال ایران با اقتدار قهرمان آسیا شد / عکس 1608334 385 والیبال ایران با اقتدار قهرمان آسیا شد / عکس

1608335 336 والیبال ایران با اقتدار قهرمان آسیا شد / عکس 1608336 923 والیبال ایران با اقتدار قهرمان آسیا شد / عکس

1608337 801 والیبال ایران با اقتدار قهرمان آسیا شد / عکس 1608338 479 والیبال ایران با اقتدار قهرمان آسیا شد / عکس

1608339 845 والیبال ایران با اقتدار قهرمان آسیا شد / عکس 1608340 784 والیبال ایران با اقتدار قهرمان آسیا شد / عکس

1608341 117 والیبال ایران با اقتدار قهرمان آسیا شد / عکس 1608342 720 والیبال ایران با اقتدار قهرمان آسیا شد / عکس

1608343 428 والیبال ایران با اقتدار قهرمان آسیا شد / عکس 1608344 671 والیبال ایران با اقتدار قهرمان آسیا شد / عکس

منبع:باشگاه خبرنگاران

loading...
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. مرضیه

    خوب بودامالطفا مطالب جدیدتری قراردهید.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي