X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي

نکاتی برای انتخاب مکان مناسب برای آبنما

تاريخ : ۹ فروردین
بازديد : 408

نکاتی برای انتخاب مکان مناسب برای آبنما را برای شما همراهان خوب گهر در این مطلب آماده کرده ایم.

مکان مناسب برای آبنما نکاتی برای انتخاب مکان مناسب برای آبنما

یادش بخیر خانه‌های حیاط‌دار با آن حوض‌های فیروزه‌ای خوش‌رنگ و شمعدانی‌هایی که گرداگردش به نظم می‌نشستند، هوش از سر هر اهل دلی می‌بردند.

حضور عنصر آب چه از لحاظ معنوی و چه از لحاظ علمی فرآیند رسیدن به آرامش را تسریع می‌کند؛ حتی تصور شنیدن طنین دلنشین صدای آب در فضای آپارتمان‌های کوچک امروزی می‌تواند آرامش‌بخش باشد.

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که کدام‌یک از آبنماها برای دکوراسیون داخلی منزل مناسب‌تر است؟! یا اینکه بهترین مکان برای قرار دادن آبنما در دکوراسیون منزل شما کدام است؟ برای یافتن پاسخ این سوال‌ها با این مطلب همراه باشید.

لمس فضایی نوستالژیک با آبنما در نشیمن!
آبنما‌ها می‌توانند در فضای دورهمی‌های شما حس آرامش و طراوت گذشته را برایتان فراهم کنند. اگر آبنمای دیواری را برای فضای نشیمن خود انتخاب می‌کنید، می‌توانید آن را نقطه کانونی در نظر بگیرید و چیدمان مبلمان‌تان را با توجه به آن تغییر دهید؛ به طور مثال در فضای نیم دایره‌ای به مرکزیت آبنما مبلمان خود را بچینید و آرامش آب را از نزدیک لمس کنید.

لابی؛ مناسب ترین مکان برای آبنماها!
لابی ساختمان‌های بزرگ اولین فضایی است که ساکنان و مراجعه‌کنندگان در بدو ورود در آن قرار می‌گیرند. پس احساس و آرامش خوشایندی که در بدو ورود به آنها منتقل می‌شود در میزان رضایتمندی از فضا بسیار موثر است. لابی‌ها معمولا وسعت و مساحت بسیار زیادی را به خود اختصاص می‌دهند؛ بنابراین بستر مناسبی را فراهم می‌کنند تا آبنما‌های زیبایی را در خود جای دهند. همچنین این انتخاب به لوکس‌تر شدن فضای لابی شما کمک بسزایی خواهد کرد

بخوانید :   آموزش تهیه حلوا شکری

خوش آمدگویی با صدای آب در ورودی ها!
وجود آبنما در فضای ورودی خانه باعث می‌شود در بدو ورود حس آرامش و طراوت به شما و ‌مهمانان‌تان القا شود. انتخاب نوع مناسب آبنما برای این فضا به خصوص اگر کوچک باشد، بسیار حائز اهمیت است. آبنماهای بخش ورودی را می‌توانید دیواری در نظر بگیرید یا یک آبنمای کوچک رومیزی که روی کنسول شما قرار می گیرد، همگی از انواع آبنماهای مناسب برای این فضاهاست.

آبنماها؛ پارتیشن هایی به لطافت آب!
اگر نشیمن خانه شما بزرگ است و می‌خواهید تفکیک فضایی در آن ایجاد کنید، می‌توانید از دیواره‌های آبی یا همان آبنماهای پرده‌ای که امکان قرارگیری در وسط فضا را دارند، استفاده کنید. این کار تنها با نصب دریچه‌های آب در سقف و بستر جمع آوری آن در کف امکان‌پذیر است؛ البته این کار نیازمند برنامه‌ریزی و طراحی سیستم های تاسیساتی آبرسان در سقف و کف است که برای این منظور می توانید از یک متخصص کمک بگیرید.

آبنماهای پیش‌ساخته؛ لمس طبیعت در فضای داخلی
آبنماهایی با ظاهری طبیعی و غالبا سنگی را می‌توانید به صورت عنصری آماده و مجزا از فروشگاه‌ها خریداری کنید. نمونه‌های الهام گرفته از این نوع آبنما‌ها در شکلی مدرن نیز تولید می‌شوند که شما به راحتی می‌توانید آنها را خریداری کنید و به منزل بیاورید و در بخش‌هایی همچون پاسیو یا حیاط خلوت استفاده کنید؛ البته هیچ قاعده و قانونی شما را از داشتن آنها در سایر بخش‌های فضای داخلی‌تان منع نمی‌کند. پس بهترین فضا برای داشتن آرامش را انتخاب کنید و از آرامش آب لذت ببرید.

بخوانید :   راه و روش محاسبه شارژ ساختمان

آبنمای داخلی و محل مناسب آن!
اگر بخواهیم از دیدگاه فنگ‌شویی به آبنماها نگاه کنیم، بهترین مکان‌ برای قرار دادن آبنمای خانگی در ضلع شرقی، جنوب شرقی و شمال خانه است. سعی کنید از قرار دادن آبنما در مناطقی نزدیک به شومینه که محل تسلط آتش بر محیط است، خودداری کنید.

همچنین اتاق خواب هم اصلا مکان مناسبی برای قرار دادن آبنما نخواهد بود؛ حتی اگر اتاق خواب‌تان در بخش‌های شرقی، جنوب شرقی و شمال خانه است از قرار دادن آبنما در آنجا پرهیز کنید. پس بهترین محل برای قرار دادن آبنما‌ها بخش ورودی خانه و در نزدیکی نشیمن است.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي