X بستن تبليغات
مطالب پيشنهادي
loading...

مدل موی دانشجویان کره شمالی باید شبیه رهبرشان باشد / عکس

تاريخ : ۱۲ فروردین
بازديد : 320

خبرگزاری آلمان اعلام کرد که در حال حاضر مردان در کره شمالی می‌توانند مدل آرایش موی خود را از میان ۱۰ مدل موی رسمی اعلام‌شده انتخاب کنند که مدل موی رهبر کره شمالی، «مدل موی رهبر گرانقدر» نام گرفته است.

اما روزنامه واشنگتن پست نوشت که براساس اعلام دولت کره شمالی همه مدل‌های موی قبلی حذف شده و از این پس مدل موی رهبر این کشور تنها مدل مجاز برای آرایش موی مردان کشور است.

9301 2m442 مدل موی دانشجویان کره شمالی باید شبیه رهبرشان باشد / عکس

در این مدل، بخش پایین موها، تراشیده می‌شود.

این برای نخستین بار نیست که دولت در موضوع آرایش و مدل موی شهروندان خود دخالت می‌کند.

در سال گذشته میلادی دولت کره شمالی از مردم خواست در مراجعه به آرایشگاه‌ها، مدل موی خود را از کاتالوگ منتشرشده از سوی دولت حاوی ۱۸ مدل موی مجاز برای زنان و ۱۰ مدل موی مجاز برای مردان، انتخاب کنند.

مقامات کره شمالی گفته بودند که این اقدام با هدف کاهش تاثیرات غرب صورت می‌گیرد.

بخوانید :   نقش آفرینی سلنا گومز در فیلم وودی آلن / عکس

روزنامه انگلیسی دیلی‌میل انگلیس هم نوشت: با اقدام جدید مقامات کره شمالی، سقف انتخاب مردان در انتخاب مدل مو از ۱۰ الگو به یک الگو یعنی الگوی آرایش موی رهبر این کشور کاهش یافته است.

روزنامه تایمز نیز نوشت: هنگام ورود به سالن آرایشگاه، فهرست مدل‌های مجاز آرایش مو روی دیوار نصب شده است. برخی از مدل‌های آرایش موی زنان، تنها ویژه زنان متاهل است. زنان متاهل باید ناخن‌های خود را کوتاه نگه دارند اما دختران مجرد می‌توانند ناخن‌های خود را بلندتر نگهداری کنند.

مردان مسن در کره شمالی هم حق دارند موهای خود را تا اندازه‌ای معین بلند نگه دارند.

تغییرات جدید در آرایش موی مردان براساس جدیدترین توصیه‌های صادرشده از حزب حاکم بر کره شمالی (حزب کمونیست کارگری) انجام می‌شود.

منبع: ایسنا

loading…


آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي