X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي

ماجرای احضار شدن جواد نکونام به دادگاه

تاريخ : ۱ مهر
بازديد : 265

به تازگی خبرهایی مبنی بر اینکه امیر قلعه نویی با شکایت از جواد نکونام ، خواستار احضار شدن او به دادگاه شده است، شنیده می شود.

javad ماجرای احضار شدن جواد نکونام به دادگاه

تابستان سال گذشته بود که امیر قلعه‌نویی سرمربی فصل گذشته استقلال تهران از جواد نکونام به خاطر اظهاراتش در مصاحبه با روزنامه خبر ورزشی، شکایتی را در شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه مطرح کرد.

به دنبال شکایت قلعه نویی، نکونام که در اسپانیا به سر می‌برد و برای حضور در اردوی تیم ملی به تهران آمده بود، ۲۸  آبان ۹۳ برای ارایه توضیحات در شعبه بازپرسی دادسرا حضور یافت.

در نهایت شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه پس از بررسی اسناد و مدارک موجود در پرونده و توضیحات متهم، برای کاپیتان سابق تیم ملی قرار منع تعقیب صادر و شکایت قلعه نویی را رد کرد اما این پایان کار نبود و قلعه نویی به قرار منع تعقیب اعتراض کرد.

با اعتراض قلعه‌نویی، پرونده برای رسیدگی به اعتراض وی به شعبه ۱۰۵۷ دادگاه کارکنان دولت ارجاع شد و شعبه دادگاه در بررسی‌های خود، به قرار منع تعقیب ایراد گرفت و پرونده را برای تحقیقات بیشتر، دوباره به دادسرا بازگرداند.

با بازگشت دوباره پرونده به دادسرا، اوایل مرداد ماه امسال، نکونام دوباره به دادسرا رفت و آخرین دفاعیات خود را ارائه کرد. در نهایت شکایت قلعه‌نویی از کاپیتان سابق تیم ملی با صدور کیفرخواست به شعبه ۱۰۵۷ دادگاه کارکنان دولت ارسال شد.

بخوانید :   عکس سپهر حیدری و همسر باردارش

قلعه‌نویی در این پرونده از مدیرمسئول روزنامه خبرورزشی نیز شکایت کرده است.

وکیل مدافع امیر قلعه‌نویی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم از تعیین روز دادگاه خبر داد و گفت: حسب اطلاع، شعبه ۱۰۵۷ دادگاه کارکنان دولت، ساعت ۱۰ روز ۲۶ مهر ماه را برای رسیدگی به این پرونده تعیین کرده است.

حمید توسلی افزود: البته به نظر می‌رسد دادگاه صلاحیت ذاتی برای رسیدگی به پرونده را ندارد زیرا جرم واقع شده، از جرایم مطبوعاتی است و حسب مواد ۳۰۲ و ۳۱۱ آیین دادرسی کیفری، همه متهمان باید در دادگاه کیفری یک (کیفری استان سابق) محاکمه شوند.

وکیل قلعه‌نویی گفت: سابق بر این هم نظر شعبه ۱۰۵۷ بر همین منوال بوده و حسب ماده ۳۴۱ آیین دادرسی کیفری , دادگاه کیفری دو باید قبل از تعیین وقت رسیدگی نسبت به صلاحیت ذاتی خود بررسی لازم را انجام دهد. به هر حال ما تابع تصمیم دادگاه در زمینه تشخیص مرجع صالح هستیم.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي