X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي

لندن قرن هفدهم را در نمایی سه بعدی ببینید +عکس و فیلم

تاريخ : ۵ آبان
بازديد : 593

شش تن از دانشجویان دمونتفورت در شهر لسستر انگلستان با تبدیل نقشه های تاریخی موجود از لندن قرن هفدهم به یک دنیای سه بعدی با تمام جزئیات آن، موفق به کسب جایزه اول مسابقه Off The Map از سوی شرکت یک آلمانی شدند.

این مسابقه توسط شرکت آلمانی تولید کننده بازی های رایانه ای Crytek برگزار شده بود و در آن شرکت کنندگان باید از موتور سه بعدی ساز همین شرکت برای ارائه آثار خود بهره میگرفتند. همچنین کتابخانه ملی انگلستان و پروژه فرهنگی بازی های رایانه ای GameCity نیز از دیگر حامیان این مسابقه بوده اند.

تیم دانشجویان Pudding Lane Productions از دانشگاه دمونتتفورت در این مسابقه با ارائه اثری از بازسازی لندن قرن هفدهم – که هرچند خالی از سکنه طراحی شده، اما تمامی آثار مربوط به فعالیت های انسانی همچون آثار رخت شویی ها، بساط دست فروشان و مغازه دارها، کلیسا، کوچه پس کوچه ها و مانند آن با جزئیات وجود دارد – یک اثر تحسین برانگیز را ارائه کرده اند. نتیجه نهایی کار این دانشجویان ارائه فضایی سه بعدی است که بازیگران حرفه ای بازی های رایانه ای آن را در بازی هایی همچون Assassin’s Creed و Fable تجربه کرده اند.

resized 302558 743 لندن قرن هفدهم را در نمایی سه بعدی ببینید +عکس و فیلم

resized 302556 873 لندن قرن هفدهم را در نمایی سه بعدی ببینید +عکس و فیلم

resized 302557 779 لندن قرن هفدهم را در نمایی سه بعدی ببینید +عکس و فیلم

resized 302558 743 لندن قرن هفدهم را در نمایی سه بعدی ببینید +عکس و فیلم

لبته همانگونه که در وبلاگ این تیم نیز ذکر شده است، در مسیر ایجاد این دنیای سه بعدی برخی تفاوتها نسبت به نقشه های اصلی که از سوی کتابخانه لندن در اختیار آنها قرار گرفته و خروجی نهایی کار وجود دارد. همچنین در این وبلاگ یادآوری شده است که برای تدوین نهایی خروجی به دلیل جدا بودن اعضای تیم از یکدیگر مشکلاتی به وجود آمده بوده است.

بخوانید :   6 آذر تعطیل رسمی اعلام شد ( ۸ ربیع الاول تعطیل است)

تام هارپر، کتابدار بخش کارتوگرافی کتابخانه بریتانیا در این باره اذعان کرده است: هرچند در برخی موارد شاهد برخی تفاوتها در خروجی سه بعدی نسبت به نقشه های تاریخی موجود در کتابخانه هستیم، اما بخش اعظمی از این کار به هیچ وجه مغایرتی با اصل نقشه ها ندارد. فضای مه آلود موجود در سطح شهر به شکل مجذوب کننده ای طراحی شده و توجه خاصی به برخی از مکانهای ویژه لندن همچون پل لندن ، بنای پوبی کویینشیث بر روی رودخانه و حتی پنجره های درخشنده و رنگارنگ آن دوران شده است. خوشحالم که تیم Pudding Lane نقشه های تاریخی و ارزشمند کتابخانه را در یک چنین مسیری مورد استفاده قرار داده است.

همچنین یان سیمونز مدیر شرکت GameCity نیز اذعان کرده است: کار این تیم یک کار فوق العاده بوده است که با استفاده از مستندات تاریخی و آخیرین تکنولوژی های روز در حوزه سه بعدی سازی و رایانه صورت گرفته است. ساخت بازی های رایانه ای با استفاده از مستندات تاریخی به بخشی از فرهنگ، هنر و سرگرمی امروز ما تبدیل شده است و شناخت فناوری مربوط به آن و درک مسیر تحول آن تبدیل به یک جریان اصلی در دنیای فناوری اطلاعات شده است.

فیلم زیر نتیجه کار تیم دانشجویان دانشگاه دمونتفورت لسستر است:

بخوانید :   متن دعای چهل کلید

دانلود

 

منبع: تابناک

 

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي