X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي

قولنج خوب است یا بد؟

تاريخ : ۲۴ آبان
بازديد : 685
 یک فیزیوتراپ گفت: شکستن قولنج حرکتی است که در بسیاری از مردم برای رفع خستگی انجام می‌شود. این حرکت تا زمانی که معقول و غیرتهاجمی انجام شود مشکلی در فرد ایجاد نمی‌کند زیرا در ستون فقرات فرد کششی ایجاد می‌کند که برای ایجاد احساس بهتر مفید است.
20121110145354 66 50 قولنج خوب است یا بد؟

 
دکتر علی‌اصغر ارسطو در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: وقتی در دیسک‌های کمری مقداری کشش ایجاد شود مهر‌ه‌های ترافیک و کمری از بالا تا پایین تحت تاثیر قرار گرفته و احساس راحتی منتقل می‌شود.

وی افزود: حرکت شدید و ناگهانی تا حدی که فرد احساس درد کند موجب کشیدگی میکروسکوپی در تارهای عضلانی دیواره دیسک می‌شود. اعمال نیروی زیاد برای این کار موجب ایجاد عارضه در سطح و لیگامان و عضلات فیله‌ ستون فقرات شده و ممکن است برای فرد اتفاق ناخوشایندی رخ دهد.

ارسطو تصریح کرد: شخص در صورت محدود شدن دامنه حرکات و در اثر گرفتگی عضلات احساس خستگی می‌کند و این احساس می‌تواند با چند بار قولنج شکستن در حد معمول در طول روز رفع شود.

وی ادامه داد: بهتر است این حرکت برای کسی که تا به حال چنین حرکتی را تجربه نکرده انجام نشود. همچنین افراد مسن و کودکان استحکام لازم را در عضلات ندارند و ممکن است چنین حرکتی موجب شکستگی در ستون فقرات آنان شود.

بخوانید :   نکاتی برای داشتن موهای ابریشمی از زبان آرایشگر معروف
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. دختر بسسسسیار منطقی هسم

    ببخشید بعد دخترا باید چ عکس العملی از خودشون نشون بدن تو این مواقع؟؟؟؟؟

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي