X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي

قتل طلبکار به خاطر گوسفند!

دسته بندي : اخبار,حوادث
تاريخ : ۱۷ آذر
بازديد : 525

سیدخلیل سجادپور – جوانی که در پی خرید گوسفند، طلبکار خود را به قتل رسانده و جسد او را در زیرزمین یک منزل مسکونی دفن کرده بود، پس از ۱۹ ماه زندگی با کابوس های وحشتناک مرگ، روز پنجشنبه گذشته در اتاق بازجویی پلیس آگاهی خراسان رضوی لب به اعتراف گشود.

cc قتل طلبکار به خاطر گوسفند!

بیست و پنجم اردیبهشت سال گذشته، زنی با مراجعه به پلیس آگاهی کوهسرخ گفت: پدر ۶۶ ساله ام ۳ روز قبل برای دریافت پول فروش گوسفندانش از خانه خارج شد و هنوز باز نگشته است. با توجه به احتمال وقوع جنایت، گروهی از مأموران آگاهی کوهسرخ با دستورات مقام قضایی، تلاش های خود را برای یافتن سرنخی از پیرمرد مفقود شده آغاز کردند.

آنان با بررسی های پلیس به ۲ جوان که گوسفندان پیرمرد را خریده بودند ظن بردند و آنان را مورد بازجویی قرار دادند. یکی از متهمان در اظهارات خود گفت: ما گوسفندان او را به مبلغ ۷ میلیون تومان خریدیم و دوروز بعد هم آنها را با سود ۲۵۰ هزار تومانی فروختیم اما من در قبال خرید گوسفندان، دو فقره چک به پیرمرد دادم تا اینکه ۱۰ روز قبل از سررسید چک ها با او تماس گرفتم و از او خواستم به در منزلم بیاید تا طلبش را به طور نقدی پرداخت کنم. روز بیست و دوم اردیبهشت او به منزلم آمد و پس از دادن لاشه چک به من، پول هایش را گرفت و رفت.

بخوانید :   علت نامگذاری عید مبعث چیست؟

 

این متهم در ادامه اظهاراتش افزود: ولی دختر پیرمرد همواره به من می گفت که پول گوسفندان را به او بدهم. این جمله از اظهارات متهم، تحقیقات را روی دو تن از فرزندان پیرمرد متمرکز کرد و آنها نیز برای انجام بازجویی احضار شدند ولی پس از انجام یکسری تحقیقات فنی، مدارکی برای اثبات جرم به دست نیامد و ماجرای این پرونده پیچیده تر شد. گزارش خراسان حاکی است: بررسی های کارآگاهان در حالی ادامه داشت که «قاضی پوررفیعی» (مقام قضایی رسیدگی کننده به پرونده) همچنان اعتقاد داشت که جوان بدهکار ماجرایی را پنهان می کند و حاضر به گفتن حقیقت نیست؛ بنابراین به دستور مقام قضایی، ۴ مظنون این پرونده پنجشنبه گذشته به مشهد منتقل شدند تا در پلیس آگاهی خراسان رضوی مورد بازجویی های فنی و تخصصی قرار گیرند

 

به دستور سرهنگ غلامی ثانی (رئیس اداره جنایی آگاهی) مظنونان این پرونده به دایره قتل سپرده شدند و توسط کارآگاه نصرآبادی مورد بازجویی قرار گرفتند. افسر پرونده پس از طرح چند سوال انحرافی، تشخیص داد که ۳ تن از مظنونان بی گناه هستند و در ماجرای مفقود شدن پیرمرد نقشی ندارند اما در این میان بدهکار پیرمرد به اتاق بازجویی هدایت شد و به تناقض گویی پرداخت. او که دیگر چاره ای جز بیان حقیقت نداشت به ناچار قتل پیرمرد را به گردن گرفت و گفت که جسد او را در زیرزمین منزل برادرش دفن کرده است.

بخوانید :   آدرس شعب بانک آینده در تهران

 

 

بنابراین گزارش، رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی روز گذشته در تشریح اعترافات متهم ۲۶ ساله گفت: متهم به قتل که ساعاتی پس از انتقال به مشهد لب به اعتراف گشود، اظهار داشت: آن روز وقتی پیرمرد به منزلم آمد به او گفتم مبلغ ۷۰۰ هزار تومان کم دارم تو چک ها را به من بده، من باقی مانده پول را چند روز دیگر می دهم که همین موضوع به مشاجره ای بین ما انجامید. من هم که عصبانی شده بودم با آچاری که چادر کامیونم را سفت می کنم، دو ضربه به سرش زدم که او روی زمین افتاد و جان سپرد.

 

سرهنگ کارآگاه حسین بیدمشکی افزود: متهم این پرونده جنایی پس از ارتکاب قتل، جسد پیرمرد را به صندوق عقب خودروی پژواش منتقل می کند و خود نیز نزد اعضای خانواده اش در زمین های کشاورزی بازمی گردد و در یک فرصت مناسب، جسد را به داخل ساختمان در حال احداث می برد و در زیرزمین منزل دفن می کند. این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه برادر متهم نیز که منزل را خریداری کرده بود آن را تکمیل می کند، افزود: بدین ترتیب راز این جنایت تنها در سینه متهم به قتل باقی می ماند.

 

سرهنگ بیدمشکی خاطرنشان کرد: متهم که لاشه چک ها را از پیرمرد گرفته بود به کارآگاهان نشان می داد و مدعی بود که پیرمرد چک ها را به او بازگردانده و پولش را گرفته است تا روند رسیدگی به پرونده را منحرف کند. گزارش خراسان حاکی است: پس از آنکه کارآگاهان مشهد اعترافات متهم را به اطلاع مقام قضایی در کوهسرخ رساندند، گروهی از عوامل امدادی درحضور قاضی «علی پورفتحی» به محل دفن جسد رفتند و پس از آنکه چندین متر زیرزمین منزل مسکونی را حفرکردند، جسد پیرمرد را یافتند. متهم به قتل در ادامه اعترافاتش عنوان کرد: در این مدت کابوس های مرگ رهایم نمی کرد و همیشه وحشت زده به منزل برادرم می رفتم. تحقیقات بیشتر در این باره همچنان ادامه دارد.

بخوانید :   متن زیارت امام حسین در نیمه شعبان

منبع:خراسان

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي