X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي

قابلیت‌های خاص موبایل

تاريخ : ۵ اردیبهشت
بازديد : 722
جام جم آنلاین: برای بسیاری از کاربران، استفاده از امکاناتی همچون «پخش همه موزیک‌ها» و «ادامه پخش آخرین فهرست پخش» در نرم‌افزار ویندوز مدیا پلیر، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.
100810045766 قابليت‌هاي خاص موبايل

 این دو قابلیت از جمله امکاناتی است که با استفاده از فهرست پرش (Jump list) موجود در نوار وظیفه نرم‌افزار ویندوزمدیا پلیر در ویندوز ۷، امکان دسترسی به آنها فراهم شده و براحتی می‌توان از آنها استفاده کرد.

با این حال استفاده از این دو قابلیت تنها در صورتی امکان‌پذیر است که نرم‌افزار ویندوز مدیا پلیر را به نوار وظیفه ویندوز سنجاق کرده باشید؛ در غیر این‌صورت امکان دسترسی به فهرست پرش برای شما وجود ندارد و در نتیجه، استفاده از این دو قابلیت نیز امکان‌پذیر نخواهد بود!.

چنانچه شما هم با این مشکل مواجهید و به‌دنبال راه‌حلی برای رفع آن هستید، می‌توانید با طی‌ مراحل زیر، میانبری از این دو قابلیت را به‌صورت یک آیکون روی دسکتاپ رایانه اضافه کرده و با هربار کلیک روی آنها، از این امکانات استفاده کنید:

۱- نرم‌افزار رایگان Process Explorer را از لینک زیر دانلود کنید:

http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb896653

۲- باتوجه به نسخه سیستم‌عامل خود (۳۲ یا ۶۴ بیتی بودن آن) فایل مورد نظر را اجرا و نرم‌افزار را در حالت فعال رها کنید.

۳- با کلیک راست روی آیکون نرم‌افزار ویندوز مدیا پلیر از نوار وظیفه ویندوز، یکی از امکانات Play all music یا Resume previous list را انتخاب کنید.

توجه: برای اجرای مرحله ۳ ‌باید موقتا نرم‌افزار ویندوز مدیا پلیر را به نوار وظیفه ویندوز سنجاق کرده باشید. (Pin to Taskbar)

۴- حالا نرم‌افزار Process Explorer را باز کنید و پردازش ویندوز مدیا پلیر را با عنوان wmplayer.exe در آن پیدا کرده و پس از کلیک راست روی آن، گزینه Properties را انتخاب کنید.

۵- با کلیک روی تب Image کل فرمان وارد شده در بخش Command line را انتخاب و آن را در حافظه موقت ویندوز کپی کنید. (این عمل را همراه با مراحل بعدی، یک‌بار برای قابلیت Play all music و یک‌بار برای قابلیت Resume previous list انجام دهید)

توجه: فرمان فوق برای قابلیت Play all music در ویندوز۳۲ بیت مشابه دستور زیر است:

“C:\Program Files\Windows Media Player\wmplayer.exe” /prefetch:11 /Query:3;3;6;Play all music;29518;-1;;;;0;;;;2;;

۶- حالا در بخشی از دسکتاپ که خالی است، کلیک راست کنید و پس از انتخاب گزینه New سپس Shortcut، فرمان کپی شده در مرحله ۵ را در کادر location وارد کرده و روی گزینه Next کلیک کنید.

۷- در نهایت با اختصاص یک نام به میانبر جدید و کلیک روی گزینه Finish، مراحل را به اتمام رسانده و از این پس هر زمان به استفاده از این دو قابلیت نیاز داشتید از میانبرهای آنها روی دسکتاپ کمک بگیرید.

 

بخوانید :   سامانه سناد ثبت نام اینترنتی

گردآوری: گروه فناوری و اطلاعات گــهــر

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي