X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي

فواید پزشکی حمام

دسته بندي : اخبار پزشکی,سلامت
تاريخ : ۱۶ مهر
بازديد : 697

فواید پزشکی حمام

IMG21030022 فواید پزشکی حمام

بعد از کار سخت روزانه و هوای آلوده که باعث خشکی پوست می‌شود، یک حمام آب گرم بسیار دلپذیر است مخصوصاً اگر این حمام با گیاهان دارویی مخلوط شده باشد.

 

حمام درمانی فقط خیس شدن بدن نیست بلکه مخلوط آب گرم با یک مایع دارویی است؛ حمام درمانی ۳۰۰۰ سال پیش در چین وجود داشته است.

 

این روش درمان برای اعضای خانواده سلطنتی رایج بوده است و بین سال‌های ۶۱۸ – ۹۰۷ در طول سلسله تانک، مردم برای بهبود سلامت حمام درمانی می‌کردند و بین سال‌های ۱۶۴۴ – ۱۹۱۱ در طول سلسله چینگ این درمان به طور گسترده‌ای در طب داخلی، جراحی، درمان زنان و اطفال مورد استفاده قرار می‌گرفت.

 

حمام درمانی برای درمان بیماری‌های پوستی مختلف و بیماری‌های مرتبط با اندام حسی مانند گوش، چشم، دهان و بینی، برای برطرف کردن سرما، بهبود گردش خون و رفع درد مورد استفاده قرار می‌گرفته است؛ این طب سنتی چینی را می‌توان در خانه استفاده کرد.

 

حمام درمانی ۱:

مواد تشکیل دهنده باید در آب کاملاً گرم ریخته شوند؛ این گیاهان مخلوط عصاره ریشه داووریا، پوست هلو، گل سرخ، گلپر و گیاه بانکیسا است.

 

شخص می‌تواند چند دقیقه در مخلوط آب گرم و گیاهان دارویی دراز بکشد؛ این حمام بدن را معطر می‌کند، خستگی را از بین می‌برد و باعث از بین رفتن سرمای پاییزی و زمستانی از بدن می‌شود.

بخوانید :   روش های بدون دارو و موثر برای کنترل عوارض آسم

 

حمام درمانی ۲:

تکه‌های شاخه و برگ‌های درخت هلو، درخت سوفورای ژاپن که به درخت عسل و درخت پاگودا نیز معروف است، درخت بید و توت باید در آب وان ریخته شود؛ سپس می‌توانید چند دقیقه در وان دراز بکشید؛ این روش برای درمان بیماری‌های پوستی مانند خارش، جوش به ویژه در طول ماه های تابستان موثر است.

 

حمام درمانی ۳:

برای از بین رفتن شوره سر می‌توانید یک معجون چینی درست کنید؛ این معجون باید در آب گرم خیس شده و سر را با آن شست؛ مواد تشکیل دهنده این معجون گل داوودی قهوه‌ای روشن، ۲۵ گرم زنجبیل وحشی چینی، فلفل سیچوان و نوعی اقاقیای آمریکایی و برگ درخت فلوس یا پرک هندی است.

 

حمام درمانی ۴:

برای سفید شدن پوست چند دقیقه در مخلوط آب گرم و سرکه که در وان حمام درست کرده‌اید، بخوابید.

 

این حمام‌ها باعث آرامش پوست و جسم، شاداب‌تر شدن و پر انرژی شدن می‌شوند.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي