X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي

علت مرگ عباس کیارستمی عوارض جراحی بود؟

تاريخ : ۳ اردیبهشت
بازديد : 468

علت مرگ عباس کیارستمی عوارض جراحی بود؟ جزئیات خبر را می توانید در ادامه این مطلب گهر بخوانید

مرگ عباس کیارستمی علت مرگ عباس کیارستمی عوارض جراحی بود؟

معتقد است تا زمانی که جواب کالبدشکافی عارف لرستانی مشخص نشود نمی‌توان درباره قصور پزشک آن اظهارنظر کرد.

سیامک مره‌صدق در گفت‌وگو با ما با اشاره به انتقادهای رسانه‌ای درخصوص تقویت شبهه تاثیر قصور پزشکی در فوت چند هنرمند به‌ویژه پس از فوت عباس کیارستمی و عارف لرستانی، گفت: از دید یک پزشک همه مردم بیمارند و باید برای نجات جان آن‌ها تلاش کنند لذا علیرغم احترام به جامعه هنری، شغل و موقعیت آن‌ها تفاوتی در مداوای‌شان نیست؛ علت سکسکه که مرحوم لرستانی نیز به این دلیل به بیمارستان مراجعه کرده بودند، می‌تواند ناشی از ناراحتی قلبی، سوءهاضمه، مشکلات مغزی و… باشد و البته روش‌های مختلفی نیز برای درمان سکسکه حاد وجود دارد.

نماینده کلمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تا زمانی که جواب کالبدشکافی مرحوم لرستانی و میزان تزریق آرام‌بخش و… مشخص نشود نمی‌توان پیش‌داوری و حکم صادر کرد، اما این ادعا که هیچ قصور پزشکی در کشور اتفاق نمی‌افتد بی پایه و اساس است، هرچند آمار مشخصی هم از آن در دست نیست، افزود: در بسیاری از کشورها مراکز درمانی چند سال یک بار مورد بررسی قرار می‌گیرند تا نتیجه عملکرد آن‌ها بررسی شود، البته امیدواریم این قانون نیز در ایران اعمال شود.

بخوانید :   دعوای پرستو صالحی و آزاده نامداری در اینستاگرام بخاطر رئیس جمهور

وی درخصوص انتظار جدی گرفتن موضوعات پزشکی مرتبط به هنرمندان نسبت به مردم عادی به این دلیل اینکه حساسیت بیشتری حول آنهاست را غیرمنطقی دانست و افزود: همه مردم باید به اندازه هم در زمینه پزشکی جدی گرفته شوند و این موضوع که به عده خاصی بیشتر توجه شود غیرقابل قبول است.

این پزشک متخصص جراح عمومی درخصوص نگرش ایجاد شده در جامعه پس از مرگ چند هنرمند با شایعه قصور پزشکی مبنی براینکه به یقین قصور پزشکی سبب مرگ بسیاری از افراد عادی می‌شود اما به دلیل مشهور نبودن کسی پاسخگو نبوده و حواشی آن علنی نمی‌شود، توضیح داد: تمامی خانواده‎ها برای عزیزان خود احترام قائل بوده و پرونده‌های پزشکی بسیاری در این رابطه در قوه‌قضاییه وجود دارد بنابراین تمامی خانواده‌ها حق وحقوق بیمار خود را دنبال می‌کنند.

عضو کمیته بررسی پرونده پزشکی مرحوم کیارستمی ادامه داد: به یقین همان طور که نمی‌توان برای ساخت حجم قابل ملاحظه‌ای فیلم و سریال بی‌کیفیت تمامی سینماگران را محکوم کرد نمی‌توان برای قصور چند پزشک تمام جامعه پزشکی را زیرسوال برد. با پرونده پزشکی مرحوم کیارستمی کاملا علمی و با دقت برخورد شد و هیچ گونه اغماضی نیز صورت نگرفت لذا انتظار برخورد جدی‌تر به منظور تسلی جامعه هنری توجیه اخلاقی ندارد و نمی‌توان با جوسازی رسانه‌ای و رفتارهای احساسی با مسائل برخورد کرد.

بخوانید :   استایل هستی مهدوی در اکران مردمی فیلم اسرافیل / 6 عکس

مره‌صدق تاکید کرد: به ضرس قاطع می‌گویم؛ عوارض جراحی، علت مرگ مرحوم کیارستمی نبوده لذا رو در رو قرار دادن دو صنف، تبعات ناخوشایندی برای جامعه خواهد داشت.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي