X بستن تبليغات
مطالب پيشنهادي
loading...

عرضه ابزار ضدخودکشی فیس بوک برای کاربرانش

دسته بندي : اخبار,علمی
تاريخ : ۱۰ اسفند
بازديد : 671

عرضه ابزار ضدخودکشی فیس بوک برای کاربرانش

 

 4 عرضه ابزار ضدخودکشی فیس بوک برای کاربرانش

 

فیس بوک ابزاری جدید و عجیب برای کاربران افسرده و دلشکسته خود عرضه کرده تا جلوی خودکشی آنها را بگیرد.

 

به گزارش گهر،از فارس به نقل از نکست دیجیت، این ابزار که جلوگیری از خودکشی نام دارد، با هدف شناسایی سریع افراد در معرض خطر طراحی شده تا به نیازهای شخصی و عاطفی مهم این افراد رسیدگی شود و از وخامت حال آنها که ممکن است باعث خودکشی شود در حد امکان جلوگیری شود.

 

در سال های اخیر بسیاری از روانشناسان و کارشناسان آموزشی هشدار داده‌اند که شبکه‌های اجتماعی و سایر سرویس های اینترنتی آثار منفی روحی و روانی بر کاربران خود گذاشته اند و احساسات منفی مانند انزواطلبی، افسردگی، از خود بیگانگی و … را در آنها تقویت کرده اند. لذا فیس بوک برای پاسخ به این اتهامات وارد عمل شده و ابزاری را طراحی کرده است.

 

بخوانید :   خودکشی سرباز بانک تجارت به خاطر ازدواج دختر مورد علاقه اش ؛ عکس +18

از طریق ابزار یاد شده کاربران می توانند پست‌های کاربر دیگری را به عنوان محتوایی در مورد خودکشی علامت گذاری کنند. در این صورت فردی که پست افراد دیگر را علامت گذاری کرده توصیه هایی از سوی فیس بوک برای کمک رسانی دریافت می کند.

 

در مراحل بعدی با خود فرد  تماس گرفته شده و از وی خواسته می شود برای دریافت کمک با کسی صحبت کند و همچنین توصیه هایی به او ارائه می شود. فیس بوک همچنین فرد مورد نظر را در لیست بررسی خود قرار می‌دهد و از دوستان او می‌خواهد در صورت نیاز با خدمات اورژانس تماس بگیرند. این سایت به صورت ۲۴ ساعته گزارش‌های دریافتی در این زمینه را بررسی کرده و به ترتیب اولویت به آنها رسیدگی می‌کند.

 

این خدمات فعلا تنها در آمریکا ارائه می شود، اما قرار است طی ماه های آینده در برخی کشورهای دیگر جهان نیز در دسترس قرار بگیرد.

بخوانید :   اولین واکنش رئیس جمهور پس از اهانت به وی در راهپیمایی روز قدس
loading…


آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي