X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي

عامل هتک حیثیت شهروند اصفهانی دستگیر شد

دسته بندي : اخبار,حوادث
تاريخ : ۸ دی
بازديد : 248

فردی که در سایت اینترنتی خود اقدام به نشر اخبار کذب علیه یکی از شهروندان کرده و موجبات هتک حیثیت وی را فراهم آورده بود، توسط کارآگاهان پلیس فتا استان اصفهان شناسایی و دستگیر شد.

sd1 عامل هتک حیثیت شهروند اصفهانی دستگیر شد

به دنبال شکایت یکی از شهروندان اصفهانی مبنی بر اینکه وب سایتی اینترنتی اقدام به انتشار اکاذیبی علیه وی نموده و باعث آبروریزی و هتک حیثیت او شده است، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کاراگاهان این پلیس قرار گرفت.

سرهنگ ستار خسروی ، رییس پلیس فتا اصفهان گفت: با اظهارات شاکی بلافاصله پرونده ای در این زمینه تشکیل و کارآگاهان تحقیقات خود را در محیط های سایبری آغاز کردند تا بتوانند ردی از گرداننده این سایت و عامل اصلی انتشار مطالب توهین آمیز علیه شاکی به دست آورند.

این مقام مسئول عنوان داشت: سرانجام پس از بررسی های فنی و تخصصی لازم توسط کارشناسان این پلیس مشخص شد این سایت توسط شخصی به نام “مرتضی-ا” اهل و ساکن شهر اصفهان اداره می شود که بلافاصله با هماهنگی مقام قضایی نامبرده در منزل خود دستگیر شد.

وی افزود: متهم پس از دستگیری هنگامی که با مدارک و مستندات پلیس مواجه شد به بزه ارتکابی اقرار و انگیزه خود را هتک حیثیت شاکی بدلیل اختلاف با وی عنوان کرد.

بخوانید :   پیشرفته ترین شهر های دنیا چه شهر هایی هستند

سرهنگ خسروی با بیان اینکه متهم همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی داده شده است عنوان داشت: طبق ماده ۱۸ قانون جرائم رایانه ای هر کس بوسیله سامانه ‏های رایانه ای یا مخابراتی اکاذیبی را منتشر نماید افزون بر اعاده حیثیت به حبس و جزای نقدی محکوم می گردد.

منبع:عرش نیوز

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي