X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي

صعود ۳ تیم دیگر به جام جهانی + جدول + / عکس

تاريخ : ۲۰ مهر
بازديد : 528

هفته دهم از مرحله گروهی رقابتهای فوتبال انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل در قاره اروپا جمعه شب با برگزاری ۲۵ مسابقه به پایان رسید که در یکی از مهمترین دیدارها، در گروه A بلژیک با نتیجه ۲ بر یک میزبانش کرواسی را شکست داد تا با ۲۵ امتیاز، به عنوان تیم نخست این گروه راهی جام جهانی شود. البته کرواسی هم با این شکست به دیدار پلی‌آف راه یافت.

دیگر دیدار مهم این هفته در گروه B و بین دو تیم دانمارک و ایتالیا برگزار شد. این بازی درحالی با تساوی ۲ بر ۲ به پایان رسید که گل تساوی ایتالیای صعود کرده به جام جهانی، در دقیقه ۹۰ توسط “آلبرتو آکولانی” به ثمر رسید. در دیگر بازی این گروه ارمنستان دست به کار بزرگی زد و با نتیجه ۲ بر یک بلغارستان را شکست داد، جمهوری چک هم با نتیجه ۴ بر یک مالت را از پیش رو برداشت. با نتایج امشب، تیم‎های بلغارستان، دانمارک و جمهوری چک در هفته پایانی برای رسیدن به جایگاه دوم این گروه و صعود به بازی پلی‌آف به میدان می‌روند.

در گروه C آلمانی‌ها با ۳ گل مهمان خود ایرلند را شکست داده و در خانه جشن صعود به برزیل را برپا کردند. سوئد هم شکست یک بر صفر مقابل اتریش را درحالی با پیروزی ۲ بر یک عوض کرد که توانست به عنوان تیم دوم این گروه به دیدار پلی‌آف راه یافته و امیدهای اتریش را برای جهانی شدن بر باد دهد. گل برتری سوئد در دقیقه ۸۶ توسط زلاتان ابراهیموویچ به ثمر رسید.

بخوانید :   زمان بازی پرسپولیس و السد / بازی پرسپولیس السد

هلند که به جام جهانی صعود کرده است، در گروه D با نتیجه ۸ بر یک مجارستان را شکست داد. تیم‎های ترکیه و رومانی هم از شکست مجارستان استفاده کرده و به ترتیب در خارج از خانه برابر تیم‎های استونی و آندورا پیروز شدند. با نتایج امشب در این گروه، ترکیه به رده دوم و رومانی به رده سوم صعود کرد و مجارستان به جایگاه چهارم تنزل یافت. در هفته پایانی این گروه تیم‌های ترکیه، رومانی و مجارستان برای رسیدن به رده دوم و حضور در بازی پلی‌آف به میدان می‌روند.

در گروه E، سوئیس با پیروزی ۲ بر یک در زمین آلبانی جواز حضور در جام جهانی برزیل را بدست آورد. ایسلند با ۲ گل قبرس را شکست داد و در حساسترین بازی این گروه اسلوونی با هت‌تریک “نواکوویچ” نروژ را مغلوب کرد. با این نتایج، تیم‎های ایسلند و اسلوونی در هفته پایانی برای رسیدن به دیدار پلی‌آف به میدان می‌روند اما نروژ با این باخت، وداع تلخی با جام جهانی داشت.

تیم روسیه در گروه F با ۴ گل در زمین لوکزامبورگ پیروز شد تا شانس صعود مستقیم خود را به جام جهانی افزایش دهد. در دیگر بازی حساس این گروه، پرتغال در دقایق پایانی پیروزی را مقابل اسرائیل از دست داد تا اختلافش با روسیه صدرنشین به ۳ امتیاز برسد. پرتغال با این ناکامی شانس بسیار کمی برای صعود مستقیم به جام جهانی دارد، هرچند صعودش از این گروه به دیدار پلی‌آف قطعی شده است.

بخوانید :   عکس بازیکن معروف و سابق پرسپولیس در کنار همسر و پسرانش

در گروه G بوسنی و یونان رقابت نزدیک خود برای صعود مستقیم به جام جهانی را با پیروزی‌های امشب حفظ کردند. بوسنی صدرنشین با نتیجه ۴ بر یک لیختن اشتاین قعرنشین را شکست داد و یونان هم با یک گل اسلواکی را مغلوب کرد. بوسنی و یونان هر دو ۲۲ امتیازی هستند و در هفته پایانی برای صعود مستقیم به جام جهانی یا حضور در بازی پلی‌آف به میدان می‌روند.

اما مهمترین دیدار هفته در گروه H و بین دو تیم انگلستان و مونته‌نگرو برگزار شد که طی آن انگلستان با نتیجه ۴ بر یک میهمانش را شکست داد. اوکراین هم برابر لهستان به پیروزی یک بر صفر دست یافت. انگلستان و اوکراین در هفته پایانی برای صعود مستقیم به جام جهانی به مصاف حریفان می‌روند. در این بین انگلستان با یک پیروزی به عنوان تیم نخست به جام جهانی می‌رود. مونته‌نگرو همچنان امیدوار به صعود به دیدار پلی‌آف است اما لهستان فرصت حضور در جام جهانی را از دست داد.

در گروه I یک بازی برگزار شد که طی آن اسپانیا با نتیجه ۲ بر یک بلاروس قعرنشین را مغلوب کرد. این پیروزی مردان دل بوسکه را به جام جهانی نزدیک کرد زیرا آنها در هفته آخر در صورت کسب یک امتیاز هم به عنوان صدرنشین جواز حضور در برزیل را کسب کرده و فرانسه را به بازی پلی‌آف می‌فرستند.

بخوانید :   زمان شروع جام جهانی 2018

IMG02305199 صعود 3 تیم دیگر به جام جهانی + جدول + / عکس

صحنه‌ای از دیدار تیم‌های انگلستان – مونته‌نگرو

نتایج کامل دیدارهای هفته دهم از مرحله گروهی رقابتهای فوتبال انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل در قاره اروپا و جدول رده‌بندی گروه‌های مختلف به نقل از مهر به شرح زیر است:

گروه A:
* کرواسی یک – بلژیک ۲
* ولز یک – مقدونیه صفر

جدول رده‌بندی:

420599 649 صعود 3 تیم دیگر به جام جهانی + جدول + / عکس

گروه B:
* ارمنستان ۲ – بلغارستان یک
* مالت یک – جمهوری چک ۴
* دانمارک ۲ – ایتالیا ۲

جدول رده‌بندی:

420600 609 صعود 3 تیم دیگر به جام جهانی + جدول + / عکس

گروه C:
* جزایر فارو یک – قزاقستان یک
* آلمان ۳ – ایرلند صفر
* سوئد ۲ – اتریش یک

جدول رده‌بندی:

420601 565 صعود 3 تیم دیگر به جام جهانی + جدول + / عکس

گروه D:
* آندورا صفر – رومانی ۴
* استونی صفر – ترکیه ۲
* هلند ۸ – مجارستان یک
جدول رده‌بندی:

420602 110 صعود 3 تیم دیگر به جام جهانی + جدول + / عکس

گروه E:
* آلبانی یک – سوئیس ۲
* ایسلند ۲ – قبرس صفر
* اسلوونی ۳ – نروژ صفر

جدول رده‌بندی:

420603 553 صعود 3 تیم دیگر به جام جهانی + جدول + / عکس

گروه F:
* آذربایجان ۲ – ایرلندشمالی صفر
* لوکزامبورگ صفر – روسیه ۴
* پرتغال یک – اسرائیل یک

جدول رده‌بندی:

 

420604 919 صعود 3 تیم دیگر به جام جهانی + جدول + / عکس

گروه G:
* لیتوانی ۲ – لتونی صفر
* بوسنی ۴ – لیختن اشتاین یک
* یونان یک – اسلواکی صفر

جدول رده‌بندی:

 

420605 572 صعود 3 تیم دیگر به جام جهانی + جدول + / عکس

گروه H:
* مولداوی ۳ – سان مارینو صفر
* اوکراین یک – لهستان صفر
* انگلستان ۴ – مونته‌نگرو یک

جدول رده‌بندی:

420606 668 صعود 3 تیم دیگر به جام جهانی + جدول + / عکس

گروه I:
* اسپانیا ۲ – بلاروس یک

جدول رده‌بندی:

420607 412 صعود 3 تیم دیگر به جام جهانی + جدول + / عکس

 

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي