X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي

ساخت دستشویی ایستاده در فروشگاه بزرگ اصفهان / عکس

دسته بندي : سرگرمی,عکس های جالب
تاريخ : ۲۵ آبان
بازديد : 930

فارس:متأسفانه راه اندازی فروشگاه‌های زنجیره‌ای چندی است که به جولانگاهی برای تبلیغ سبک زندگی غربی تبدیل شده است.

ساختار این فروشگاه‌ها به گونه‌ای است که هیچ نشانه‌ای از فرهنگ و تمدن ملی ما و همچنین “سبک زندگی ایرانی و اسلامی” را به همراه ندارند.

عناوین غربی، تبلیغ مصرف زدگی، فروش خوراکی‌های غیربومی و عمدتاً آماده، معماری بی هویت، لباس فرم مانکن گونه کارکنان و در کنار همه اینها تبلیغ عینی زندگی هالیوودی از ویژگی‌های این فروشگاه های زنجیره‌ای است.

مرکز “سیتی سنتر” اصفهان از جمله پروژه‌های فروشگاهی و تفریحی است که مراحل نهایی ساخت و تکمیل خود را می‌گذراند.

پروژه سیتی سنتر در ۳ فاز به بهره‌برداری خواهد رسید؛ فاز اول شامل مرکز خرید به متراژ ۱۴۴ هزار و ۲۳۵ مترمربع و دارای فروشگاه، رستوران، کافی شاپ، مجتمع سینمایی، سالن غذاخوری و یک مرکز سرگرمی تفریحی است.

 

13910824000601 PhotoL ساخت دستشویی ایستاده در فروشگاه بزرگ اصفهان / عکس

بنا بر اطلاعاتی که از سوی مجموعه سیتی سنتر منتشر شده است، سرمایه‌گذاران این پروژه را ۵ شخص حقیقی و حقوقی تشکیل داده‌اند که از این ۵ سرمایه گذار، یکی ایرانی و باقی سرمایه‌گذران عرب هستند.

اما یکی از نکات سؤال برانگیز اینکه سرمایه‌گذاران این پروژه با وجود شناخت از فرهنگ و عقاید مردم مسلمان کشورمان، اقدام به ساخت دستشویی های ایستاده در این مرکز کرده‌اند.

بخوانید :   آدرس پل طبیعت با ماشین

گسترش روز افزون این فروشگاه‌ها به وسیله سرمایه‌گذاران خارجی و نبود تناسب بین ماهیت این مراکز و فرهنگ بومی و تاریخی شهرهای کشورمان می‌تواند موجب تغییر تدریجی سبک زندگی نسل‌های جوان کشور شده و بعد از مدتی به یک روش مرسوم و جاری در خانه‌های تک تک مردم تبدیل شود.

به نظر می رسد بین سیاست های مراکز فرهنگی کشور و نخبگان فرهنگی و آنچه که عملاً در سطح جامعه رخ می‌دهد، فاصله زیادی وجود دارد.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي