X بستن تبليغات
مطالب پيشنهادي
loading...

زمان پرداخت وام ازدواج ۱۰ میلیونی

دسته بندي : اخبار,اقتصاد,عمومی
تاريخ : ۲۷ خرداد
بازديد : 1328

وام ازدواج ۱۰ میلیونی که موج خوشحالی را در زوجین ایجاد کرده بود متاسفانه تا به حال فقط در چند شعبه انگشت شمار در سراسر کشور انجام می پذیرفت.با توجه به اعتراضات زوجها نسبت به این اقدام ، بانک مرکزی اعلام کرد که تمام موسسات اعتباری تا مرداد ماه موظف به ارائه تسهیلات وام ۱۰ میلیونی به زوجها هستند.

vam ezdevaj زمان پرداخت وام ازدواج 10 میلیونی

بانک‌مرکزی در بخشنامه‌ای تمام بانکها و موسسات اعتباری را موظف کرد امکانات لازم برای شروع پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج یکصد میلیون ریالی برای هریک از زوجین را حداکثر از ابتدای مرداد ماه سال جاری فراهم کنند و پرداخت آن را در اولویت قرار دهند.

این بخشنامه به دنبال تصویب تبصره ۲۹ قانون بودجه سال ۱۳۹۵ صادر شده است ‌که در آن بانک مرکزی به منظور حمایت از ازدواج جوانان، موظف شد تمام بانکها و مؤسسات اعتباری کشور را ملزم کند به اندازه سهم خود از مجموع سپرده‌های قرض‌الحسنه در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه مشارکت کنند و تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج را در اولویت نخست پرداخت قرار دهند.

بخوانید :   راز قتل «آتنا اصلانی» فاش شد / کودکی که ربوده شد

متن کامل بخشنامه به شرح زیر است:

احتراماً، با عنایت به اهمیت موضوع ازدواج جوانان و ضرورت فراهم کردن تسهیلات لازم برای این امر مراتب زیر برای استحضار و رعایت ابلاغ می‌شود:

۱) منابع قرض‌الحسنه پس‌انداز بانکها پس از کسر الزامات قانونی بایستی برای پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به آحاد مردم اختصاص یابد.

۲) تمام بانکها و موسسات اعتباری موظفند امکانات لازم برای شروع پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج یکصد میلیون ریالی برای هریک از زوجین را حداکثر از ابتدای مرداد ماه سال جاری فراهم کنند.

۳) پرداخت قرض‌الحسنه ازدواج و سایر تکالیف قانونی در اولویت پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه بوده و توصیه موکد می‌شود در صورت عدم کفایت منابع قرض الحسنه پس انداز از پرداخت سایر تسهیلات قرض‌الحسنه حتی‌الامکان خودداری شود.

۴) بانکها برای جذب منابع قرض‌الحسنه پس‌انداز مجاز به انجام تبلیغات وزین و متعارف و اختصاص جوایز می‌باشند. اصلاحیه آیین نامه ذیربط در این رابطه متعاقباً ابلاغ می‌شود.

بانک مرکزی درحالی بعد از چند هفته از ابلاغ قانون بودجه به بانک ها دستور داد که نسبت به پرداخت وام ۱۰ میلیونی ازدواج کنید که مراجعه خبرنگار ما به شعب بانکی حکایت از امتناع بانک ها نسبت به پرداخت این تسهیلات را دارد.

بخوانید :   مستند پول و پورن ساخته مهدی نقویان منتشر شد

ضمن آنکه قبلاً رئیس کل بانک مرکزی از زمان بر بودن اجرایی شدن وام ۱۰ میلیونی ازدواج تا شهریور ماه خبر داده بود اما با بخشنامه امروز بانک ها تا مرداد فرصت دارند برای پرداخت این تسهیلات به جوانان اقدام کنند.

 

loading…


آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي