X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي

ریز می‌بینمت امارات ( حتما بخوانید)

دسته بندي : سرگرمی
تاريخ : ۴ اردیبهشت
بازديد : 490
جام جم آنلاین: این قدیمی‌های ما عجب آدم‌های چیزفهمی بودندها. حرف نداشتند. گاهی یک حرف‌هایی می‌زدند که باید با آب‌طلا نوشت.
100809304324 ريز مي‌بينمت امارات ( حتما بخوانید)

قرن‌ها تجربه و تکرار پشتش خوابیده است. مثلاً در جایی گفتند: «لقمه را به اندازه دهنت بردار!» وگرنه خفه شدنت حتمی است. خدا خفه‌ات نکنه؛ عجب حرفی…!

حالا قضیه این امارات از بیخ عرب هم همین است. با ۴ مثقال خاک و ۴۰ـ۳۰ سال قدمت، هر از گاهی یک سرفه شدیداللحنی می‌کند که بگوید ما هم هستیم. یکی ما را در عرصه جهانی ببیند.

درست است که خاک کم دارد، اما هرچه روسیه خاک دارد، این امارات رو دارد. پررو باز به تکرار ادعاهای واهی گذشته برسر مالکیت جزایر سه‌گانه ابوموسی و تنب بزرگ و تنب کوچک پرداخته و ذرت پرت کرده که مال ما و بابای ماست!

خطاب ایران به امارات:

ای مگس، عرصه سیمرغ نه جولانگه توست

عرض خود می‌بری و زحمت ما می‌داری

اظهارات اخیر وزیر امورخارجه امارات در خصوص جزایر سه‌گانه ایرانی، با واکنش نمایندگان مجلس و دستگاه دیپلماسی کشور مواجه شد.

چنان که به غیر از ما، تعداد ۲۲۵ نماینده مجلس با امضای بیانیه‌ای اعلام کردند که طرح ادعاهای واهی علیه جزایر سه‌گانه ایرانی، هیچگاه به حقیقت تاریخی و حقوق ملی ملت ایران خدشه وارد نمی‌کند.

همچنین، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان نیز بیانیه اخیر شورای همکاری خلیج‌فارس در دوحه قطر را محکوم و تصریح کرد که تعلق جزایر سه‌گانه به خاک ایران، امری ثابت، لایتغیر و غیرقابل مذاکره است.

واکنش جامعه طنز: راستش این ادعاهای پوشالی و بی‌اساس امیر آمریکازده امارات، به قدری الکی و خنده‌دار است که تنها باید از یک گوش شنید و همزمان از گوش دیگر خارج کرد و این وسط فقط خندید.

بسته پیشنهادی: در خصوص ادعاهای کذایی امارات، بیش از اینها اگر حرف بزنیم، خودشان را می‌گیرند، همچین خیالات می‌کنند که لابد عددی‌اند؛ حال آن‌که خداوکیلی خود بنده به سهم ناچیز خودم ریز می‌بینمشان!…. فلذا فقط به ذکر ۲ پیشنهاد توپ بسنده می‌کنیم:

۱ -تکرار منظم: از آنجا که هر چند سال یک بار، اماراتی‌ها ادعای واهی خود را در خصوص جزایر سه‌گانه ایران تکرار می‌کنند، بد نیست که برای نظم دادن به دم و دستگاه دیپلماستی(!) خود؛ این ادعا را به صورت یک بیانیه ثابت برای پخش در زمان‌های مناسب ضبط کنند تا مجبور نباشند هر چند سال این کار را تکرار کنند و انرژی امیر امارات به هدر برود. راضی به زحمت نیستیم. بعدا باز باید کلی برود اروپا و آمریکا که خودش را بسازد.

۲ـ تغییر اسم باحال: از آنجا که سفارت امارات در خیابان ظفر تهران واقع است، پیشنهاد می‌کنیم که نام این خیابان به خلیج‌فارس تغییر یابد تا در تمامی نامه‌نگاری‌های مربوط به سفارت، مجبور باشند نام خلیج همیشه فارس را بنویسند.

به اداره پست هم بسپاریم تا من‌بعد، نامه‌هایی که در پشت پاکت خود، نام خلیج‌فارس را ننویسند، طرفه‌العینی به فرستنده‌شان عودت داده شوند. با این توضیح که: گیرنده در محل شناخته نشد!

 

بخوانید :   متن تبریک ولادت امام حسن مجتبی (ع)

گردآوری: گروه سرگرمی گــهــر

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي