X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي

روستای زنانه که مردان را راه نمی دهند + عکس

دسته بندي : عمومی
تاريخ : ۴ اردیبهشت
بازديد : 542
آموجا (Umoja) نام دهکده ای در کشور کنیا است که تنها زنان و کودکان ساکن آن هستند و حدود دو دهه است که اجازه ورود به  این روستا به هیچ مردی به جز کودکانی که در آموجا بزرگ شده اند، داده نشده است.

12484 615 copy روستای زنانه که مردان را راه نمی دهند +  عکس
بسیاری از زنان این روستا مورد سوء استفاده و تجاوز قرار گرفته و به ناچار از خانه های خود به این مکان کوچ کرده اند به همین علت در آنجا از مردان استقبال نمی شود.
این روستا حدود ۲۲ سال پیش تاسیس شده و به پناهگاهی برای زنان تبدیل گشت که بر این اساس به نام آموجا به معنای “وحدت” در زبان سواحیلی نام گذاری شد.

سلنا گرین مدیر برنامه ی سازمان “صداهای حیاتی” در آفریقا گفت: ” گروه های زنان در دیگر روستاها باید تجربه آموجا را مورد توجه قرار داده و توانمندی ها، مهارت ها و افتخارات زنان این روستا را بیاموزند.”
البته این روستا نمونه ای از تلاش های انجام شده توسط زنان آفریقایی برای محافظت از ظلم و تجاوز است با این حال نمی تواند به عنوان مدل خوبی برای دیگر زنان آفریقایی باشد، زیرا جدایی از مردان بهترین راه حل برای چنین مشکلاتی نیست و با وجود چنین روستاهایی خانواده تا حدودی مفهوم واقعی خود را از دست می دهد اما قطعا درک بهتری از حقوق و توانایی ها، در کنار آموزش و پرورش و فرهنگ سازی در میان مردان و زنان جوامع آفریقایی به ایجاد شرایط بهتر و امن تر برای زنان کمک خواهد کرد.

بخوانید :   جزئیات تصادف سردار آزمون

 

گردآوری: گروه خبر گــهــر

 

 

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي