X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي
loading...

راه های پیشگیری از ایجاد رگ های عنکبوتی

دسته بندي : سلامت,سلامت جسمی
تاريخ : ۱ مرداد
بازديد : 523

راه های پیشگیری از ایجاد رگ های عنکبوتی

هرچند رگ های تار عنکبوتی Spider Veins  که خوبشاوندان واریس می باشند خطرناک نیستند،اما چشم انداز خوبی هم ندارند.این رگ ها،سرخرگ و سیاه رگ هایی می باشند که در نزدیکی سطح پوست قرار دارند و حالت مشبک و تارعنکبوتی پیدا می کنند.این رگ ها اغلب در پا و صورت ایجاد می شوند ، اما ممکن است در هر قسمتی پدیدار شوند.عوامل ایجاد کننده این رگ ها ، تغییرات هورمونی،چاقی،عدم تحرک و تابش آفتاب می باشد.هرچند که این پدیده همواره قابل پیش گیری نیست ، اما با استفاده از این ۵ راهنمایی می توانید احتمال وقوع آن را کاهش دهید.

53eba983c09b2ad2c10bfc8ddb9a07aa L راه های پیشگیری از ایجاد رگ های عنکبوتی

استفاده از ضدآفتاب 

ضد آفتاب نه تنها از شما دربرابر سرطان پوست و پیری زودرس پوست مثل کک و مک و لکه های پوستی محافظت می کند ، بلکه از ابتلا به رگ عنکبوتی هم ممانعت می کند؛ مخصوصا در ناحیه صورت.

بخوانید :   روشی برای درمان سنگ کلیه

پاهای خود را روی هم قرار ندهید

نشستن در حالتی که پاها به صورت ضربدری قرار دارند ، در صورت طولانی شدن باعث کاهش جریان خون در آنها شده و ممکن است به رگها صدمه بزند.این اتفاق ممکن است منجر به آسیب هایی به دیواره و مجرای رگ ها شده و ایجاد رگ عنکبوتی و واریس کند.

حرکت کنید

طولانی مدت در یک جا ساکن نشوید،حرکت کنید!اگر باید طولانی مدت در یک جا بایستید ، وزن خود را هر چند دقیقه از این پا به آن پا انتقال دهید تا خون در آنها جریان یابد.سعی کنید بیش از ۳۰ دقیقه بطور مداوم ننشینید و بلند شوید و راه بروید.حرکت و فعالیت جریان خون را بهبود بخشیده و خطر رگ های زشت را کمتر می کند.

پای خود را بلند کنید

وقتی مشغول استراحت هستید ، پای خود را بلند کنید تا فشار وارده بر پایتان را کاهش داده و بازگشت خون به قلبتان را تسریع کنید.این کار فشار وارده بر رگ ها و پوست را کاهش داده واحتمال ضعف آنها را کمتر می کند.

بخوانید :   آب کردن چربی های شکم در 14 روز

از کفش مناسب استفاده کنید

از کفش های پاشنه بلند در موقعیت های خاص استفاده کنید- کفش های اسپرت باعث بهبود گردش خون می شوند.همچنین از پوشیدن لباس هایی که در نواحی مچ ، ران و کمر تنگ هستند خود داری کنید ؛ چرا که در انتهای بدنتان خون را جمع می کنند. جوراب های ساق بلند و جوراب واریس می تواند به بازگشت خون به قلب کمک کند و جلوی گشادی رگ را بگیرد.

 منبع: ibanoo.ir
loading…


آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي