X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي
loading...

رابطه سکته مغزی و روی یک پا ایستادن

دسته بندي : اخبار پزشکی,سلامت
تاريخ : ۱۲ دی
بازديد : 535

رابطه سکته مغزی و روی یک پا ایستادن

n00345817 b رابطه سکته مغزی و روی یک پا ایستادن

رابطه سکته مغزی و روی یک پا ایستادن

پزشکان ژاپنی اظهار داشتند: در صورتی که فرد نتواند مدت زمان حداقل ۲۰ ثانیه تعادلش را روی یک پا حفظ کند در معرض ابتلا به سکته مغزی قرار دارد

طبق بررسی‌های پزشکان ژاپنی افرادی که به سختی می‌توانند روی یک پای خود بایستند از این واقعیت حکایت دارد که آنان دچار سکته مغزی خفیف یا خونریزی مختصری شده‌اند و این مفهوم را دربردارد که خطر سکته مغزی در آنان بالاتر است.

«یاسو هارو تابارا» از دانشکده پزشکی دانشگاه توکیو گفت: افرادی که نمی‌توانند هنگام ایستادن روی یک پا تعادل خود را حفظ کنند و در راه رفتن مشکل دارند، لازم است به سلامت خود توجه بیشتری داشته باشند چرا که این ناتوانی می‌تواند نشان‌دهنده نارسایی مغزی یا زوال ذهنی در آنان باشد.

سکته مغزی عامل اصلی ناتوانی و مرگ است و زمانی اتفاق می‌افتد که جریان خون به بخشی از مغز به دلیل لختگی یا خونریزی متوقف شود.

بخوانید :   نکات مهمی در مورد استفاده از ریمل

به گزارش ایسنا، در بین بررسی از ۱۴۰۰ زن و مرد با متوسط عمر ۶۷ سال درخواست شد برای مدت زمان یک دقیقه روی یک پای خود بایستند. همچنین اسکن مغزی از آنان انجام گرفت و مشخص شد ناتوانی در حفظ تعادل برای ایستادن روی یک پا در مدت زمان ۲۰ ثانیه با خونریزی جزیی یا سکته خفیف مغزی ارتباط دارد.

loading...
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي