X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي

دکوراسیون بالکن در فصل پاییز

تاريخ : ۱۵ مهر
بازديد : 1003

در پاییز به دلیل بارش باران و تقریبا سرد شدن هوا، بسیاری از ما از فضای بیرون از خانه همچون حیاط یا بالکن استفاده نمی کنیم. اما بیرون نشستن در پاییز نیز زیبایی و لذت خودش را دارد. البته موارد که در ادامه توضیح می دهیم مناسب خانه های کوچک و آپارتمانی نیست و برای ویلاها یا خانه های حیاط‌دار و بزرگ کاربرد دارد.

صبح های خنک، رنگ های زیبای درختان و نم‌نم باران همه باعث می شوند تا آدم دوست داشته باشد در طول روز، مثلا ناهار خود را در فضایی باز اما گرم و مسقف  صرف و باد خنک صورتش را نوازش کند. اگر شما نیز دوست دارید این موارد را تجربه کنید با ما همراه باشید.
شومینه در تراس
شاید بتوان گفت پاییز تنها فصلی است که می توانید از شومینه های بیرون از فضای خانه استفاده کنید. شومینه ای که در تراس و زیر سقف قرار داده شده است. برای لذت بردن از بوی هیزم و آتش و هوای دوست داشتنی پاییز، دیوارهای بالکن را رنگ یا اگر پولش را دارید با چوب تزئین کنید، قالی پهن کنید و مبلمان راحتی با تعداد زیادی بالش و کوسن بگذارید و از این فضا لذت ببرید. لوستر متناسب و گل های تازه نیز می توانند تاکیدی بر این همه زیبایی باشند.

بخوانید :   علایم افسردگی شدید در زنان

 

mo10036 دکوراسیون بالکن در فصل پاییز
شام رسمی در حیاط
شاید کمی هوا سرد باشد اما با تدارکاتی که قرار است بچینید مطمئن باشید مهمانان رسمی شما از اینکه شام مهمانی را در فضای باز و کنار شومینه و آتش صرف می کنند، لذت خواهند برد. برای این منظور، میز غذاخوری بزرگ، شمعدان های زیبا، گلدان هایی که با گل های طبیعی تزیین شده اند و کمی سلیقه برای چیدمان میز می توانید یک شب رویایی برای مهمانان خود رقم بزنید. برای اینکه مهمانان از سردی هوا هراسی نداشته باشند، پشت هر صندلی یک عدد پتو مسافرتی نیز بگذارید تا در صورت نیاز استفاده کنند.

mo10037 دکوراسیون بالکن در فصل پاییز
استفاده از پوست گوسفند
مهم نیست پوستی که استفاده می کنید واقعی یا مصنوعی باشد. مهم این است که یک زیرانداز نرم و پشمالو داشته باشید تا در سرمای هوا آن را روی صندلی بندازید و از گرمایش لذت ببرید.

mo10038 دکوراسیون بالکن در فصل پاییز
تنفس هوای تازه
هیچ چیز بهتر از استنشاق هوای پاک در یک روز پاییزی باعث خوب شدن روحیه آدم نمی شود. در میان درختان و فضاهای سبز قدم بزنید و هوا در ریه های خود ذخیره کنید. سعی کنید باغ یا مزرعه اسب ها بروید یا حتی جاهای معمولی قدم بزنید و عظمت خداوند را برای این همه زیبایی شکر کنید.

بخوانید :   طرز تهیه کاسرول کوفته مرغ با سس میگو

mo10039 دکوراسیون بالکن در فصل پاییز
استفاده از تراس
لازم نیست متراژ بالکن زیاد باشد تا بتوانید چهارتا مبل و صندلی در آن قرار دهید و از هوای پاییز استنشاق کنید. تراس هر چه قدر هم کوچک باشد، می توانید با نورپردازی خوب و مبلمان راحت زیر سقف با اعضای خانواده یا دوستان بنشینید و از دور هم بودن لذت ببرید. یک قالی نرم پهن کنید و مثلا تخته بازی کنید. فقط برای وقت گذرانی در بالکن هنگام شب بد نیست چند عدد پتوی سفری هم دم دست بگذارید تا هنگام سرد شدن هوا از آنها استفاده کنید.

mo10040 دکوراسیون بالکن در فصل پاییز
با شمع به بالکن گرما و صمیمیت ببخشید
می توانید از شمع های واقعی بزرگ یا حتی شمع های برقی یا باتری‌خور استفاده کنید. نوع آنها اهمیتی ندارد. فقط سعی کنید بالکن، لوستر، بالای شومینه و حتی روی میز پیش دستی را با انواع شمع ها پر کنید تا این فضا بسیار صمیمی، گرم و دوستانه باشد. مبلمان شیک و شمع های کوچک و بزرگ، علاوه بر راحتی، آرامش خاصی هم به فرد می بخشند.

mo10041 دکوراسیون بالکن در فصل پاییز
فضای شبیه بالکن درست کنید
اگر تمایل ندارید در روزهای پاییزی وقت خود را در بالکن یا حیات سپری کنید و فضای بسته و اتاق مسقف با چهاردیوار را ترجیح می دهید، اشکالی ندارد فضای موردنظر خود را شبیه تراس های تابستانه تزئین کنید. به این ترتیب دیگر نگران گرما و سرمای محیط نیستید و حتی یک قطره باران هم با باد به صورت شما نمی خورد. اما برای استفاده بهتر از هوای خوب پاییز بد نیست دری، پنجره ای، جایی را باز بگذارید.

بخوانید :   جنس های مختلف برای تمیز کردن کفش

 

mo10042 دکوراسیون بالکن در فصل پاییز
در حیاط کمپ بزنید
این مورد عالی است. تصور کنید مثلا شمال هستید، داخل حیاط زیبای ویلا می توانید یک شومینه زمینی یا حتی فضایی برای سوزاندن چوب ها و قرار دادن هیزم ها درست کنید و اطراف آن را با انواع سنگ، کنده درخت، صندلی یا حتی قالیچه پر کنید. لذتی دارد در سرما دور آتش جمع شدن ها. نور زیبای آتش، گرمای آن و گفت‌وگوهای دوستانه و پرمهر بر جذابیت این فضا اضافه می کنند. این دکوراسیون روستایی برای دور هم جمع شدن های دوستانه بسیار عالی است.

 

mo10043 دکوراسیون بالکن در فصل پاییز
بالکن را به اتاق نشیمن تبدیل کنید
برای استراحت، مطالعه یا حتی صرف غذا خوب است بالکن را مهیا کنید و لحظه های پاییزی خود را در آن بگذرانید. چراغ گرمایشی، مبلمان راحتی و قالی و … در بالکن بگذارید و مثلا قهوه صبحگاهی یا چای عصرگاهی را آنجا نوش جان کنید. کتاب بخوانید و با اعضای خانواده همصحبت شوید.

 

mo10044 دکوراسیون بالکن در فصل پاییز

 

منبع : bartarinha.ir

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي