X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي

آموزش ترکیب رنگها در دکوراسیون آشپزخانه

تاريخ : ۱۲ اسفند
بازديد : 677

آموزش ترکیب رنگها در دکوراسیون آشپزخانه را در این بخش از سایت گهر برای شما عزیزان منتشر می کنیم.

دکوراسیون آشپزخانه آموزش ترکیب رنگها در دکوراسیون آشپزخانه

انتخاب رنگ در دکوراسیون هر قسمتی از خانه مهم است و اینکه رنگهایی که انتخاب میکنیم با هم هماهنگی داشته باشند از اهمیت ویژه ای برخوردار است . انتخاب و ترکیب رنگها در دکوراسیون آشپزخانه هم از این قاعده مستثنا نیست. اگر کمی حوصله به خرج دهید و کمی هم سلیقه را چاشنی آن کنید میتوانید بهترین ترکیب رنگ را در دکوراسیون آشپزخانه تان داشته باشید.

رنگ‎های مورد علاقه‎تان بیانگر شخصیت شما هستند؛ این رنگ ها با روحیه‎تان سازگاری بیشتری دارند, پس از آن‎ها برای رنگ آمیزی آشپزخانه منزل‎تان استفاده کنید.
برای جزئیات پر هزینه (کابینت‎ها، سقف، سنگ روی کانتر و لوازم آشپزخانه) رنگ‎های خنثی را انتخاب نمایید تا در آینده پشیمان نشوید. در، دیوار و پنجره‎ها را به دل خواه‎تان رنگ آمیزی کنید. این کار هزینه کمتری در بر خواهد داشت و به این ترتیب با گذشت زمان می توانید رنگ آن را تغییر دهید.
در این جا چند ترکیب رنگ‎ مناسب با فضای دکوراسیون آشپزخانه ارائه می‎شود. درباره کاشی های رنگارنگ آشپزخانه این مطلب را بخوانید و دکوراسیون آشپزخانه خود را دگرگون کنید.

رنگهای مناسب برای دکوراسیون آشپزخانه

سبز و نارنجی:
با این دو رنگ پر انرژی، زندگی را به آشپزخانه خود بی آورید. نارنجی رنگی شادابی و رنگ مرکبات است که برای دکوراسیون آشپزخانه بسیار مناسب است. هم چنین هر دوی این رنگ‎ها با وسایل چوبی بسیار هماهنگ هستند و در مقابل رنگ‎های تیره، جنب و جوش طراحی مدرن را به‎وجود می‎آورند.

بخوانید :   دستور تهیه دسر سیب و جو پرک رژیمی

زرد و قرمز:
ترکیب رنگ زرد و قرمز، سال‎هاست که در اروپا محبوب و متداول است. قرمز تیره به همراه زرد مات، حال و هوای اروپایی به آشپزخانه شما می‎بخشد. برای بزرگ تر نشان دادن آشپزخانه‎تان، زرد را به عنوان رنگ غالب استفاده کنید. (رنگ‎های روشن‎تر فضا را بزرگتر نشان می‎دهند.) سپس از قرمز برای نقاط و وسایل کوچک‎تر بهره ببرید. در این سبک، طرح‎های راه راه، گل‎دار و شطرنجی مرسوم است که برای حواشی و تزیینات به‎کار می‎رود.
آبی و قهوه‎ای:
این رنگ مناسب انواع خانه‎هاست، خانه شما مدرن باشد یا سنتی فرقی نمی کند. رنگ قهوه‎ای شکلاتی و آبی آسمانی و فیروزه ای را با چند رنگ روشن به‎کار ببرید. برای القای حال و حوای سنتی می‎توانید از آبی و قهوه‎ای تیره‎تر استفاده نمایید و در دکوراسیون اشپزخانه کمی هم از رنگ‎های طلایی و سفید نیز بهره ببرید.

خاکستری با تمام رنگ‎ها سازگار است:
با استفاده از رنگ خاکستری روی سفید، به آشپزخانه‎تان طرح امروزی بدهید. برای القای حس آرامش از زمینه خاکستری به همراه کابینت‎های سیاه، سفید و حتی قهوه‎ای استفاده کنید. ترکیب خاکستری با آبی ملایم یا سبز کم‎رنگ نیز آرامش بخش است. برای جنب و جوش بخشیدن به فضای آشپزخانه، رنگ‎های روشن و جسورانه‎ای را با خاکستری هماهنگ نمایید؛ از صورتی گرفته تا زرد.

بخوانید :   کدام پیاز مفیدتر است و تفاوت شان در چیست؟
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي