X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي

خطرات ذخیره رمز عبور در مرورگرهای اینترنتی

تاريخ : ۲۸ اردیبهشت
بازديد : 394

این مطلب از سایت گهر به خطرات ذخیره رمز عبور در مرورگرهای اینترنتی اختصاص دارد. از شما عزیزان دعوت می کنیم همچنان ما را همراهی کنید.

.

co2635 خطرات ذخیره رمز عبور در مرورگرهای اینترنتی

.

پلیس فتا نسبت به ذخیره رمز عبور در مرورگرهای اینترنتی به کاربران هشدار داد.

پلیس فضای تبادل اطلاعات از کاربران اینترنت خواست زمانی که از رایانه‌های عمومی استفاده می کنند به هیچ عنوان گذرواژه خود را در مرورگر ذخیره نکرده و پیشنهادی را که به‌طور پیش‌فرض از مرورگر دریافت می‌شود، تایید نکنند.

پلیس فتا اعلام کرد: یکی از قابلیت های تمامی مرورگرها امکان ذخیره password است که از این قابلیت برخی کاربران اینترنت برای ورود به حساب های کاربری خود مانند پست الکترونیک، شبکه های اجتماعی و … استفاده می کنند؛ حتماً مشاهده کرده اید در هنگام کار با مرورگرها زمانی که قصد ورود به اکانت های مختلف خود را دارید، مرورگر از شما درخواست می کند تا پسوردتان را ذخیره کنید تا در مراجعات بعدی نیازی به وارد کردن دوباره نام کاربری و رمز عبور خود نداشته باشید. اما این قابلیت تهدیدی جدی برای کاربران محسوب می شود.

استفاده از قابلیت «Remember Passwords» در مرورگرها کمک بسزایی در افزایش سرعت کار، جلوگیری از اتلاف وقت و همچنین به دلیل عدم تکرار در وارد کردن رمز عبور می تواند کاربران را از سرقت اطلاعات توسط کی لاگرها (key logger) در امان نگه دارد، اما در مقابل می‌تواند یک آسیب جدی برای امنیت گذرواژه کاربران باشد.

بخوانید :   ترفند جالبی برای استفاده از View Image گوگل

از این رو اولین نکته ای که باید به آن اشاره کرد این است که تمامی گذرواژه‌های ذخیره شده در مرورگر، در فایلی نگهداری می شود که دسترسی به آنها غیرممکن نیست؛ نکته دوم این است که گذرواژه‌ها تا زمانی که رمزنگاری شده و در یک پوشه مخفی نگه‌داری می شوند، احتمالاً امن خواهند بود، اما نباید فراموش کرد که دسترسی به آنها از طریق یک بدافزار نه چندان پیشرفته نیز امکان‌پذیر است.

نکته سومی که کاربران باید به آن توجه داشته باشند این است که تمامی گذرواژه‌ها روی یک سیستم رایانه‌ای ذخیره می‌شود، بنابراین کاربران دیگری که با آن سیستم کار می کنند، عملاً به تمامی حساب‌های کاربری کاربر دسترسی خواهند داشت.

براین اساس پلیس فتا به کاربران هشدار داد: زمانی که از رایانه‌های عمومی مانند کتابخانه‌ها، کافی نت‌ها، و … استفاده می کنید، به هیچ عنوان گذرواژه خود را در مرورگر ذخیره نکرده و پیشنهادی را که به‌طور پیش‌فرض از مرورگر دریافت می‌شود تایید نکنید.

کاربران برای سیستم خود از یک آنتی ویروس مطمئن و به روز استفاده کرده و همچنین از انتخاب گذر واژه‌های ساده و قابل حدس نیز پرهیز کنند.

پلیس فتا از کاربران اینترنتی خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف و موارد مشکوک در این فضا مراتب را با ارائه مستندات مربوطه از طریق سایت پلیس فتا به آدرس http://Cyberpolice.ir گزارش کنند.

بخوانید :   آموزش بازیابی عکس های حذف شده در گوشی
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي