X بستن تبليغات
مطالب پيشنهادي

خاطرات خبرنگار زن آمریکایی از بازداشت‌ شدن‌اش توسط گشت ارشاد!

تاريخ : ۱۶ اسفند
بازديد : 487

به گزارش وب سایت رادیو دولتی آمریکا ” دبورا آموس” خبرنگار رادیو دولتی آمریکا می نویسد هفته گذشته در تهران از سوی واحد های پلیس گشت ارشاد برای مدتی کوتاه بازداشت و به بازداشتگاه منتقل شده است.

1 192340 خاطرات خبرنگار زن آمریکایی از بازداشت‌ شدن‌اش توسط گشت ارشاد!

آموس می نویسد: لحظه برخورد من با گشت ارشاد با فریاد و تهدید آغاز شد و لحظه خداحافظی مان با آب میوه، آغوش باز یک پلیس زن و البته یک چادر برای پوشاندن موهای بور و ژاکت قرمزم.

این خبرنگار می نویسد سه ساعت دربازداشت پلیس بوده است و در بازداشتگاه با دختران و زنانی مواجه شده که یا با دوست پسرهایشان دستگیر شده بودند و یا به دلیل نوع پوشش لباس شان دستگیر شده بودند.

 

این خبرنگار آمریکایی می نویسد ماجرا از آنجا آغاز شد که دختر مترجم ایرانی او را گشت ارشاد دستگیر کرده بود و در حالی که آنها با هم در حال ضبط یک مصاحبه در تهران بودند ، تلفن آقای صارمی مترجم ایرانی وی به صدا در می آید و به او خبر دستگیری دختر۲۴ ساله اش را می دهند.

مطلب پیشنهادی :   دنیا فنی زاده عروسک گردان کلاه قرمزی محبوب درگذشت + بیوگرافی

 

خبرنگار آمریکایی می گوید: این در حالی بود که تنها چند ساعت از این واقعه آقای صارمی به من می گفت در دوره روحانی اتفاقات این چنینی کاهش پیدا کرده است و روحانی به نیروهای گشت ارشاد توصیه کرده است از دستگیری پسران و دختران جوان اجتناب کنند.

 

صارمی پدر به حالت عصبانی با پلیس امنیت اخلاقی صحبت می کند و می گوید دختر او مرتکب اشتباهی نشده است و در این هنگام خبرنگار آمریکایی انگشت خود را روی دکمه ضبط می گذارد و دو دقیقه مکالمه وی را با ماموران پلیس در مقابل بازداشتگاه ضبط می کند.

 

در این هنگام ماموری متوجه قضیه می شود و وی را روانه بازداشتگاه می کند. خبرنگار آمریکایی می نویسد: من گفتم من یک گزارشگر هستم و مجوز خبرنگاری خود را که از ایران دریافت کرده بودم به آنها نشان دادم اما مامور پلیس گفت : شما “رکوردر” خود را بدهید وگرنه با مسئولان سفارت (سوییس) تماس می گیریم تا شما را به آنها تحویل دهیم.

مطلب پیشنهادی :   گزارش حضور بهاره افشاری در دورهمی

 

من نگران گزارش هایی بودم که ضبط کرده بودم و می ترسیدم آنها به دست پلیس بیافتد.

در نهایت به وسیله ” هد فن” همراه یکی از بازداشتی ها، یکی از ماموران پلیس زن مطمئن شد دو دقیقه مکالمه در مقابل بازداشتگاه پلیس امنیت اخلاقی را پاک کرده ام و سپس اجازه مرخصی به من داده شد.

 

یک مامور مرد به من گفت: امیدواریم از دست ما ناراحت نشده باشید. وی افزود: ما می خواستیم برای شما هدیه ای بخریم اما الان تمامی فروشگاه ها بسته است.”

مسئول مامور زنان بازداشتگاه نیز من را در آغوش کشید و یک آب میوه پاکتی به من داد و با من خداحافظی کرد.

 

منبع: کافه سینما

(V 236 , 1 today)

عکس شوهر واقعی ترانه علیدوستی بازیگر نقش شهرزاد


پیش بینی


loading…


آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي