مطالب پيشنهادي

جزییات خبر انتشار آلبوم درصط علی قمصری

دسته بندي : فرهنگ و هنر,موسیقی
تاريخ : ۱۵ اسفند
بازديد : 105

جزییات خبر انتشار آلبوم درصط علی قمصری را در این بخش از سایت گهر برای شما عزیزان منتشر می کنیم.

آلبوم درصط علی قمصری جزییات خبر انتشار آلبوم درصط علی قمصری

«دُرصط» عنوان تازه ترین آلبوم موسیقی علی قمصری نوازنده و آهنگساز موسیقی ایرانی است که از روز یکشنبه ۱۵ اسفند ماه در دسترس علاقه مندان قرار گرفت.
آلبوم موسیقی «دُرصط»، تازه ترین اثر علی قمصری آهنگساز و نوازنده موسیقی ایرانی، از صبح روز پانزدهم اسفندماه در سراسر کشور منتشر شد. این آلبوم دو بخش دارد که در نخستین بخش قطعات «پنجره های مات»، «سماجت دست»، «مرا…» و «نفس زنان» و «درصط» را خواهیم شنید. دومین بخش هم اجرای زنده در کنسرت سمنان است که سه قطعه با نام‌های «سایه‌ یک سایه»، «رو به ور» و «دویدن روی آب» دارد.

علی قمصری درباره آلبوم «دُرصط» توضیح داده است: «این واژه در این مجموعه، حاصل بار دگرگونی معنایی در قواعد حاضر موسیقی ایرانی، برای ارائه درونیات شخصی است بدون اینکه به اسلوب‌ها خدشه‌ای وارد شود. دُرصط نه غلط است نه درست. ارائه «دُرست»، را اگر بازنمایی و «غلط» را نادیده انگاشتن اصول بپنداریم، به اعتقاد من راه سوم، درصط عمل کردن، یعنی رسیدن به آفرینش هنری با وفاداری به اصول، همان هدف اصلی‌ام در خلق اثر است»

مطلب پیشنهادی :   توهین هفته نامه یالثارات به لباس بازیگران در جشن حافظ 95

علی قمصری نوازنده تار، میثم مروستی نوازنده ویولن، ویولن آلتو و ویولنسل، کامران منتظری نوازنده تمبک و کاخن، زکریا یوسفی نوازنده دف، بندیر و سازهای کوبه ای و مصباح قمصری گروه اجرایی آلبوم را تشکیل می دهند.

(V 68 , 1 today)

عکس شوهر واقعی ترانه علیدوستی بازیگر نقش شهرزاد


آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
X بستن تبلیغات
آپلود عکس
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي