X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي

تکنولوژی جدید فیفا برای جام جهانی ۲۰۱۴

دسته بندي : اخبار ورزشی,ورزش
تاريخ : ۲۹ آذر
بازديد : 320

جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل تابستان آینده در مهد فوتبال جهان (برزیل) برگزار خواهد شد و ۳۲ تیم راه‌یافته به بزرگترین رویداد فوتبالی جهان به رقابت‌ خواهند پرداخت.

به نقل از ایسنا، در حالی که فیفا پیش از این از تکنولوژی خط دروازه به عنوان فناوری جدید در جام جهانی ۲۰۱۴ رونمایی کرده بود، سپ بلاتر رئیس فدراسیون بین‌المللی فوتبال فیفا به تازگی از اسپری های محو شونده به عنوان وسیله‌ای برای کمک به داوران در جام جهانی ۲۰۱۴ رونمایی کرد.

این اسپری‌ها به داور کمک می کنند تا خط دیوار دفاعی را تنظیم کنند و بازیکنان نتوانند از این خط جلوتر روند. البته با توجه به خاصیت محو شوندگی آنها یک دقیقه پس از زدن ضربه، این خط رنگی محو می شود.

00945131 تکنولوژي جديد فيفا براي جام جهاني 2014


بلاتر درباره این اسپری ها گفت:‌ فکر می کنم این اسپری ها راه حل خوبی برای دنیای فوتبال باشد. خیلی‌ها می‌گویند با این وسیله وقت بازی گرفته می‌شود و من نیز در ابتدا کمی نسبت به آن بدبین بودم اما داور‌هایی که از این اسپری ها استفاده کرده‌اند همگی از آن راضی بودند و در جام جهانی ۲۰۱۴ نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

این اسپری ها چندی است در کشور‌های برزیل و آرژانتین مورد استفاده قرار می‌گیرد و باعث شده است بحث‌هایی درباره اینکه دیوار دفاعی کجا باید شکل بگیرد از بین رفته است.

بخوانید :   ​جدايی شكيرا و پيكه صحت دارد؟

 

منبع: ایسنا

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي