X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي

تنها کشوری که ریاضی بلد نیستند / عکس

دسته بندي : اخبار,گوناگون
تاريخ : ۲۰ مهر
بازديد : 524

 

The only country that does not speak math Photos تنها کشوری که ریاضی بلد نیستند / عکس

نتایج یک تحقیقات بین المللی از افراد بزرگسال در اسپانیا نشان داده است مردم این کشور اروپایی، ریاضیات نمی دانند و در قرائت متون نیز به شدت ضعیف هستند. این نتیجه از امتحان مهارت های اساسی‌ جمعیت بالغ که از سوی سازمان همکاری اقتصادی و توسعه در ۲۳ کشور عضو آن انجام شده، بدست آمده و معلوم شده است اسپانیا آخرین کشور در ریاضی و یکی‌ به آخر در زمینه خواندن متون است.

به گفته تلویزیون دولتی اسپانیا، نتایج بدست آمده نشان می دهد فقط ۳۱ درصد اسپانیاییها قادر به انجام یک محاسبه ساده هستند و ۲۷ درصد آنها می توانند یک متن کوتاه را براحتی بخوانند.روزنامه ال پاییس چاپ مادرید هم نوشت: امتحان یادشده که به برنامه بین المللی برای ارزیابی دانش افراد بالغ شهرت دارد، عملکرد درک خواندن و درک ریاضی را بین افراد ۱۶ تا ۶۵ سال مورد ارزیابی قرار می‌ دهد.

1 The only country that does not speak math Photos تنها کشوری که ریاضی بلد نیستند / عکس

بر اساس این گزارش، نتایج بدست آمده حکایت از آن دارد که اسپانیا در زمینه درک خواندن در فاصله ۲۰ امتیازی و از نظر درک ریاضی در فاصله ۲۲ امتیازی با متوسط کشورهای سازمان همکاری اقتصادی و توسعه قرار دارد، به گونه ای که ۳۰ درصد اسپانیاییها از این نظر به شدت ضعیف هستند حال آنکه میانگین کشورهای عضو این سازمان و اتحادیه اروپا ۱۷ درصد است.

از سوی دیگر، در حالی که فقط پنج درصد اسپانیایی ها در سطح عالی درک ریاضی و متون قرار گرفته اند، میانگین آن در سطح سازمان همکاری اقتصادی و اتحادیه اروپا ۱۲ درصد است.به نوشته روزنامه ال پاییس، این وضعیت نشان می دهد قانون آموزش عمومی اسپانیا که از سال ۱۹۹۰ تا سال ۲۰۰۶ در این کشور اعمال می شد، موفقیتی در زمینه بهبود درک متون و ریاضیات مردم آن نداشته است.

بخوانید :   بیوگرافی مینا باشاران دختر تاجر ترکیه ای + عکسهای مینا باشاران

منبع:ایران ناز

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي