X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي

تنها پادشاه بی سواد دنیا/عکس

دسته بندي : اخبار,سیاست
تاريخ : ۲۳ فروردین
بازديد : 609

شیعه نیوز: در کشور های پیشرفته جهان معمولا برای انتخاب افرادی که قرار است مناصب حکومتی مهم را عهده دار شوند، دقت و حساسیت بیشتری به کار می رود و حاکمان هر کشور سعی می کنند افراد با کفایت را برای پست های مهم و کلیدی انتخاب کنند.

5167b75e09c8a تنها پادشاه بی سواد دنیا/عكس
اما به نظر می رسد این موضوع در عربستان سعودی چندان مورد توجه قرار نمی گیرد. یکی از سایت های خبر عربی در یک افشاگری به مدارک تحصیلی پادشاه سعودی و بسیاری از افراد زیر دست او که پست های کلیدی را عهده دار هستند پرداخته است.

در بخشی از این خبر آمده است: “عبدالله بن عبدالعزیز” پادشاه سعودی فردی امی و بی سواد است، “سلمان بن عبدالعزیز” ولیعهد و وزیر دفاع و برادر پادشاه، فقط در مدرسه “امرای ریاض” درس خوانده است. “سلطان بن عبدالعزیز و نایف بن عبدالعزیز” برادران دیگر پادشاه و ولی عهدهای سابق نیز هر دو بی سواد بودند. مدرک ” فیصل بن عبدالله بن محمد”  وزیر آموزش این کشور و خواهر زاده پادشاه، کاملا نامشخص است و…. .

البته برخی از مسئولان دارای مدارک لیسانس و یا کارشناسی ارشد و … هستند که در مناصب حکومتی پایین تر و بعضا غیر مرتبط با رشته  تحصیلی مشغول کار هستند.

بخوانید :   تلفن و آدرس مراکز خانه معلم یاسوج + کهگیلویه و بویراحمد

با این اوضاع، طبیعی است که بیشتر امور عربستان سعودی از سوی دستگاه اطلاعاتی آمریکا مدیریت شود  و هر آنچه که افسران اطلاعاتی و مقامات آمریکا اراده کنند، به سرعت به صورت بخشنامه در این کشور در می‌آید.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي