X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي

بی اخلاقی با پرونده مینو خالقی

دسته بندي : اخبار,سیاست
تاريخ : ۱۴ اردیبهشت
بازديد : 950

متاسفانه پرونده مینو خالقی نماینده منتخب مردم اصفهان که رد صلاحیت شد توسط عده ای وارد مرحله ای شده که شرعا و قانونا صحیح نیست!

minoo khaleghi بی اخلاقی با پرونده مینو خالقی

روز گذشته عکس‌‌هایی در فضای مجازی منتشر و ادعا شد که این تصاویر مرتبط با مینو‌ خالقی، منتخب مردم اصفهان و دلیل رد صلاحیت بعد از انتخاب این فرد است. این موضوع نه از لحاظ‌ اخلاقی، نه ارزشی و نه اسلامی مورد تایید نبوده و سوالی را در ذهن به وجود می‌آورد که مگر این تصاویر در اختیار شورای نگهبان نبوده‌‌ است، چرا باید در فضای مجازی منتشر شود!؟ از سوی دیگر مینوخالقی این تصاویر را مربوط به خود ندانسته و اعلام کرده‌ است که از مقصران انعکاس این تصاویر شکایت خواهد کرد.

چند نکته در این بین بی‌پاسخ مانده است:

۱- چرا این تصاویر بلافاصله بعد از اعتراض رئیس‌جمهور به دخالت برخی نهادها در تهیه اعتبارنامه مینو خالقی منتشر می‌شود!؟

۲- مگر امیر‌المومنین (ع) در نامه‌ای خطاب به اصحاب نفرمودند که اگر شبانگاه فردی را در حین گناه دیدی، صبحگاه وی را به همان چشم نگان نکن چرا که او شاید توبه کرده باشد و ما ندانیم! پس کی قرار است از گزینش مصلحتی احکام اسلام  و بیانات بزرگان‌مان دست برداریم!؟

۳- مگر امام‌خمینی (س) در فرمایشات خود نگفته‌اند که ملاک، حال امروز افراد است و برخی از جریان‌ها بارها این جمله‌ را علیه افراد مختلف به کار نبرده‌اند، چرا  امروز که معنای واقعی بیانات معمار کبیر انقلاب لمس می‌شود، افراد به سابقه چندین سال پیش یک شخص اتکا می‌کنند که آن نیز در هاله‌ای از ابهام است!؟

بخوانید :   قتل خواهر و شوهر خواهر با پيامک دعوت / عكس

۴- مگر حضرت‌ آیت‌الله خامنه‌ای رای مردم را حق‌الناس نپنداشتند، چرا این حقوق را نادیده‌ می‌گیرند؟

۵- مگر حسن روحانی، رئیس‌جمهور قانونی ایران نیست، چرا وزیر کشور و استاندار او اهمیتی به سخنان وی‌ نمی‌دهند و از امضای اعتبارنامه خالقی خودداری می‌کنند!؟

۶- مگر آقای نعمت‌زاده به عنوان وزیر صمت (صنعت، معدن و تجارت)، در زمان امضای قرار داد مالبرو، هنگامی که رئیس دخانیات از این اقدام سرباز زد، وی به شخصه قرار داد را امضا نکرد، پس چرا امروز رحمانی فضلی سکوت و تقصیرها را بر گردن استاندار اصولگرای اصفهان می‌اندازند!؟

بدون شک اگر این روند ثبت شود، در ادامه نیز به بهانه‌های واهی مختلف، راه پایمالی رای مردم ادامه پیدا کرده و در آینده مشکلانی خاص گریبان‌گیر ما خواهد شد. نگرانی و دلشوره جامعه و مردم از حذف یک نماینده به نام «مینو خالقی» نیست، بلکه همه نگرانند که فردا «مینو‌ خالقی‌هایی» پدید آیند که ناخودآگاه آبستراکسیون‌هایی پیش مجلسی، چالشِ پارلمان ایران شود!

البته علی مطهری از احتمال ورود رهبر معظم‌ انقلاب به مورد پرونده منتخب مردم اصفهان خبر داده که این مژده خوبی است و امید را باز می‌گرداند. امید به اینکه همیشه همه حرف قانون را بزنند و راه قانونی را بروند.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي