X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي
loading...

به جای اثر انگشت از ضربان قلب استفاده می شود

دسته بندي : اخبار پزشکی,سلامت
تاريخ : ۳ بهمن
بازديد : 425

روش های استفاده از ضربان قلب جای اثر انگشت را در ادامه می خوانید

ضربان قلب به جای اثر انگشت از ضربان قلب استفاده می شود

ممکن است تاکنون درباره دسترسی به گوشی های موبایل از طریق اثر انگشت مطالبی شنیده باشید، اما آیا درباره بهره گیری از ضربان قلب به عنوان کلید قفل گشایی سوابق پزشکی چیزی شنیده اید؟

این پروژه شامل استفاده از یک حسگر پوستی برای اندازه گیری فعالیت الکتریکی قلب(الکتروکاردیوگراف فرد بیمار) است. ژان پنگ جین، استاد دانشگاه اظهار کرد:همان گونه که الکتروکاردیوگراف ها به طور معمول در پرونده های الکترونیکی پزشکی افراد ثبت و ضبط می شوند، می توانند در جهت قفل گشایی این پرونده ها مورد استفاده قرار گیرند و مفید باشند.

در سال های اخیر توجه زیادی به تولید مصنوعی سیگنال های الکتروکاردیوگرام(‏‎ (ECG‎به کمک مدل های ریاضی معطوف شده است . یکی از کاربردهای مدل های دینامیکی که سیگنال های ‏ECG‏ مصنوعی تولید می کند، ارزیابی آسان دستگاه های پردازش سیگنال تشخیصی ‏‎ ECGاست.

همچنین باید مدل از توانایی لازم برای تولید سیگنال های ‏ECG‏ طبیعی و غیر طبیعی برخوردار باشد.اختلاف پتانسیل ثبت شده بین دو الکترود که روی سطح پوست قرارداده شده اند، به الکتروکاردیوگرام ‏‎(ECG)‎‏ سطحی معروف است . دی پلاریزاسیون/ ری پلاریزاسیون های دهلیزی و بطنی متوالی که در هر دوره قلبی اتفاق می افتد قله و دره هایی در یک سیکل منفرد سیگنال ‏ECG‏ طبیعی ایجاد می کند . این قله ها و دره ها با حروف ‏T,S,R,Q,P‏ نام گذاری می شوند.‏
تنوع ضربان – ضربان در ‏RR‏ داخلی ، تنوع درمحدوده مقیاس زمانی از ثانیه تا روز است بعضی از این تغییرات به خوبی قابل درک هستند.

بخوانید :   چند راهکار ساده برای طراوت و زیبایی پوست

جین همچنین افزود:سیگنال های الکتروکاردیوگرام یکی از مهم ترین و رایج ترین معیارهای فیزیولوژیکی است که به منظور ارزیابی میزان سلامت فرد بیمار جمع آوری و تجزیه و تحلیل می شود و در حالی که سیگنال های الکتروکاردیوگرام در تشخیص ها و معالجات بالینی کاربرد دارند و از طریق سیستم شبکه به پرونده های الکترونیکی پزشکی منتقل می شوند، می توان به طور هوشمندانه ای از قابلیت آنها برای رمزگذاری اطلاعات مجددا استفاده کرد. این روش به حفظ و نگهداری ایمن اطلاعات پرونده ها کمک می کند.

loading...
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي