X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي

افراد ثروتمند جهان معرفی شدند

دسته بندي : اخبار,اقتصاد
تاريخ : ۱۴ فروردین
بازديد : 507

شبکه ایران: نشریه اقتصادی فوربس تازه‌ترین رده‌بندی خود را درباره ثروتمندترین افراد جهان منتشر کرد که براین اساس کارلوس اسلیم هلو مکزیکی با ۷۳ سال سن همچنان با ثروتی معادل ۷۳ میلیارد دلار در صدر قرار گرفته است.

IMAGE635005397105370937 افراد ثروتمند جهان معرفی شدند

رده‌بندی فوربس که مربوط به مارس سال ۲۰۱۳ است نشان می‌دهد که بیل گیتس آمریکایی با ۶۷ میلیارد دلار و آمانسیو ارتگای اسپانیایی با ۵۷ میلیارد دلار ثروت در رده‌های دوم و سوم ثروتمندترین افراد جهان قرار گرفتند.

وارن بافت، لری الیسون، چارلز کوچ، دیوید کوچ هر چهار نفر از آمریکا، لی کا-شینگ از هنگ کنگ، لیلین بتنکورت و برنارد آرنو هر دو از فرانسه نیز رده‌های چهارم تا دهم ثروتمندترین افراد جهان را بدست آوردند.

همچنین براساس این رده‌بندی لیلین بتنکورت فرانسوی با ۳۰ میلیارد دلار ثروت عنوان ثروتمندترین زن جهان را به خود اختصاص داده است.

فهرست فوربس در مجموع شامل نام ۱۴۲۶ فرد ثروتمند جهان است که ارزش کل ثروت آن‌ها بالغ بر ۵٫۴ تریلیون دلار می‌شود که نسبت به رده‌بندی قبلی فوربس ۱۷ درصد افزایش یافته است.

کشور آمریکا به تنهایی با ۴۴۲ میلیاردر بیشترین تعداد میلیاردر را در فهرست فوربس به خود اختصاص داده است. قاره آسیا و اقیانوسیه با ۳۸۶ نفر، اروپا با ۳۶۶ نفر، قاره آمریکا با ۱۲۹ نفر و خاورمیانه و آفریقا با ۱۰۳ نفر در رده‌های بعدی از این لحاظ قرار گرفتند.

بخوانید :   تلفن و آدرس خانه معلم اراک + شهرهای مرکزی

بیشترین میزان افزایش ثروت نیز در رده‌بندی ۲۰۱۳ فوربس مربوط به آمانسیو ارتگا بوده که طی تنها یک سال معادل ۱۹٫۵ میلیارد دلار به ثروتش افزوده شده است. مارک زاکربرگ و داستین موسکویتز با ۲۸ سال سن جوان‌ترین و دیوید راکفلر با ۹۷ سال سن به ترتیب جوان‌ترین و پیرترین میلیاردرهای جهان از نگاه فوربس هستند. در منطقه خاورمیانه نیز پرنس الولید بن طلال آل سعود با ۲۰ میلیارد دلار ثروتمندترین فرد شناخته شده است.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي