X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي

اصغر فرهادی فیلم شد

تاريخ : ۱۰ اردیبهشت
بازديد : 437

220px Asghar Farhadi Viennale 2009 اصغر فرهادی فیلم شد

مهر: تصویربرداری فیلم کوتاه “اگر اصغر اسکار بگیرد” به کارگردانی رضا کاظمی به پایان رسید.

“اگر اصغر اسکار بگیرد” عنوان فیلم کوتاهی است به کارگردانی رضا کاظمی که در آخرین روزهای سال ۹۰ تصویربرداری‌اش به پایان رسید.

کاظمی که او را بیش‌تر به‌عنوان منتقد فیلم می‌شناسیم، درباره‌ چگونگی شکل‌گیری این ایده گفت: شب اسکار، به دنبال راهی بودم تا بتوانم مراسم را زنده ببینم و آخر هم موفق نشدم.

همین ماجرا بلافاصله ایده‌ای را برای یک فیلم کوتاه به ذهنم آورد. اما خیلی زود و پس از شرکت در یک جلسه‌ نقد فیلم دانشجویی و مواجهه‌ با ابعاد مهم‌تر این پدیده،‌ آن ایده را به‌کلی کنار گذاشتم و سراغ قصه‌ تازه‌ای رفتم که هم به دغدغه‌های همیشگی‌ام نزدیک‌‌تر باشد و هم نگاهی ضمنی به پدیده فراگیر و تاریخی موفقیت فرهادی و فیلمش داشته باشد.

وی درباره عنوان این فیلم گفت: فرهادی و فیلمش بهانه‌ اصلی شکل‌گیری این فیلم کوتاه شد و در حاشیه قصه‌ قرار دارند. دنبال قصه‌ کلاسیکی هم نبودم. می‌خواستم حال ‌و‌هوای بخشی از جوان‌های این زمانه را به تصویر بکشم.

تصویربرداری این فیلم به عهده منصور حیدری است که پیش از این کارهای متعددی در زمینه‌ فیلم کوتاه و مستند انجام داده و مدیر فیلمبرداری فیلم بلند و تحسین‌شده اوریون به کارگردانی علی زمانی هم بوده‌است. تدوین فیلم را هم فردین صاحب‌الزمانی انجام داده است.

بخوانید :   عکس حمیرا ریاضی و دخترش + بیوگرافی

لازم به ذکر است تصویربرداری فیلم کوتاه “اگر اصغر اسکار بگیرد” پس از ۳ جلسه، ۲۷ اسفند به پایان رسید و هم اکنون در  مرحله تدوین است.

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر گــهــر

منبع: مهر

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي