X بستن تبليغات
مطالب پيشنهادي

آثار منفی وایبر و واتس‌ اپ

تاريخ : ۲۴ آبان
بازديد : 669

 آثار منفی وایبر و واتس‌ اپ

وزیر اسبق ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ضرر وایبر و واتس‌اپ بیش از نفعشان است و نباید برای فیلتر کردن این شبکه‌ها تعارف کرد.

13930512000362 PhotoA آثار منفی وایبر و واتس‌ اپ

آثار منفی وایبر و واتس‌ اپ

با اشاره به اینکه مسئولان وزارت ارتباط گفته‌اند که تا هفته آینده تعرفه اینترنت همراه تعیین خواهد شد در خصوص پیش‌ نیازهای تعیین تعرفه‌ها، تصریح کرد: قیمت تمام شده و اجزای مختلف در کنار معیارهای جهانی و حد و حدود آن، سیاست‌های دولت و قوانین بالادستی چارچوب کار را تعیین می‌کند.

وزیر اسبق ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه برای تعیین تعرفه کمیسیون خاص وجود دارد، بیان داشت: به نظر می‌رسد این کمیسیون تا به حال راجع به تعرفه‌ها خوب عمل کرده و منافع مردم در این تعرفه‌ها دیده می‌شود و انتظار می‌رود برای افرادی که فعالیت‌ علمی و آموزشی دارند مزیتی در نظر گرفته شود.

وی همچنین درباره پیوست فرهنگی اینترنت پرسرعت همراه نیز گفت: قطعا این موضوع پیوست فرهنگی می‌خواهد زیرا در قانون پیش‌بینی شده و در تکالیفی که از طرف شورای عالی فضای مجازی تعیین شده، با توجه به اینکه یک فضای ارتباطی مجازی است جزء الزامات آن محسوب می‌شود.

بخوانید :   آموزش فعالسازی تنظيمات اينترنت 4G و 3G همراه اول ( اندرويد و آيفون )

تقی‌پور در پاسخ به این سؤال که اکنون مباحثی در خصوص فیلتر شبکه‌های اجتماعی موبایلی مطرح می‌شود و چه واکنشی باید نسبت به این نرم‌افزارها داشت، گفت: هر فناوری دارای مزیت و مشکلاتی است و  به صورت مشخص بسیاری از این نرم‌افزارها مانند وایبر، واتس‌آپ، فیس‌بوک و نظایر آن ضررشان بیش از نفع آنها است.

وی تأکید کرد: استفاده از نرم‌افزار پیام‌رسانی که سرورهای آن در رژیم صهیونیستی است چه توجیهی برای شهروندان می‌تواند داشته باشد و به علت عدم اطلاع دقیق جامعه فراگیر می‌شود؛ یعنی اینکه هر پیامی اول در سرورهای آنها نوشته می‌شود و کپی آن به دست ما می‌رسد و توصیه می‌شود که مردم  از این نرم‌افزارها استفاده نکنند و بحث حلال و حرام نیست بلکه حفظ حریم شخصی است.

وزیر اسبق ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص نرم‌افزارهای بومی پیام‌رسان، گفت: باید در کشور نرم‌افزارهای بومی امن ایجاد شود تا مردم استفاده کنند و این جمله که فناوری خوب است پس، از وایبر استفاده کنیم، غلط است.

بخوانید :   چطور بفهمیم یک گوشی آیفون نو است و دست دوم نیست؟

به گفته تقی‌پور، متخصصین کشور با فاصله به فناوری دنیا می‌رسند و باید فرصت داد تا جایگزین‌های بومی انجام شود و اکنون نرم‌افزار آپارات، بیسفون و ساینا وجود دارند و حتما باید کامل شوند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا نیاز به فیلتر نرم‌افزارهای خارجی وجود دارد، بیان کرد: کلمه (لا اله الا الله) یک کلمه نفیاست که به نوعی فیلتر برای یکتا پرستی و نفی بت‌ها محسوب می‌شود و باید بدون تعارف با مردم سخن گفت اما در هر پدیده‌ای وجوه نفی و اثباتی وجود دارد بنابراین کلمه فیلتر مرز است که باید برای همه مشخص شود.

(کل ۲۵۳ , ۱ آمار امروز)
loading…


آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي